SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Başta İstanbul ve İzmir… 10 İLDE YARIN OKULLAR TATİL!..

Başta İstanbul ve İzmir… 10 İLDE YARIN OKULLAR TATİL!..

10 Ocak 2017 / Salı 05:49

İstanbul’un ardından, İzmir’de de eğitime 1 gün ara verildi

Yurt genelinde soğuk ve yağışlı hava etkisini sürdürüyor. 

İSTANBUL’un ardından İzmir’de de etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün süreyle tatil edildi. 
İZMİR’DE DE EĞİTİM VE ÖĞRETİME 1 GÜN ARA VERİLDİ
İzmir’de etkili olan kar yağışının ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden don ve buzlanma uyarısı geldi.
Kent genelinde okullar yarın için 1 gün tatil edildi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, tatil haberini twitter adresinden duyurdu.
MANİSA
Manisa’da etkili olan kar yağışı bugün 10 ilçede okulların tatil edilmesine neden olurken Soma ve Kırkağaç ilçelerinde okulların 11 Ocak Çarşamba günü de tatil edildiği açıklandı.
ISPARTA
Isparta kent merkezinde sabah saatlerinde başlayan yoğun kar etkisini sürdürüyor. İl merkezinde kar kalınlığı 35 santimi geçti.
Kar yağışı sonrası bugün öğleden sonra eğitim ve öğretime ara verilirken, Valilik kararıyla il merkezi ve merkeze bağlı belde ve köylerle taşımalı eğitim verilen okullarda yarın da eğitime ara verildiği açıklandı.
 Ayrıca yarın hamile ve engelli kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı belirtildi. Yalvaç İlçesi’nde de yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiği açıklandı.

KIRKLARELİ
Kırklareli’nde, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime 1 gün daha ara verildi.
Kırklareli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okulların yarın da tatil edildiği belirtildi. Açıklamada kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

BALIKESİR
Balıkesir’in Bandırma ilçesinde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullar 11 Ocak Çarşamba günü tatil edildi. 
Valiliğin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, merkez Altıeylül ve Karesi ile Dursunbey ilçelerinde de olumsuz hava şartları nedeniyle özel eğitim kursları, ilkokul, ortaokul ve liseler yarın tatil edildi. Erdek ilçesinde ise taşımalı eğitim kapsamındaki ve kırsal mahallelerde bulunan okullardaki öğrenciler için yarın eğitime ara verildi.
Bu ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.
ÇANAKKALE
Çanakkale’de 5 gündür etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle, 7 ilçede okullar yarın için 1 günlüğüne tatil edildi.
Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kent genelinde 5 gündür etkili olan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı okulların yarın tatil edildiği belirtildi. Yapılan açıklamada Gelibolu, Lapseki, Biga, Ayvacık, Bayramiç, Ezine ve Yenice ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okullarda 1 gün süreyle eğitime ara verildiği ifade edildi.

TEKİRDAĞ
Tekirdağ’da yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime verilen ara uzatıldı.
Tekirdağ Valiliğinden yapılan açıklamada, “Olumsuz hava koşulları nedeniyle 11 Ocak 2017 tarihinde Tekirdağ ili genelinde resmi ve özel tüm ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süre ile tatil edilmiştir. Hamile ve engelli kamu görevlileri idari izinli sayılacaktır” denildi.

EDİRNE

Edirne’de, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime 1 gün daha ara verildiği bildirildi.
Edirne Valiliğinden yapılan duyuruda, valilik kararı ile olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okulların yarın da tatil edildiği belirtildi.

ANTALYA
Kar yağışının yoğun şekilde etkisini sürdürdüğü Akseki genelinde, okulların yarın 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi
. Tatil kararı belediye anons sisteminden halka duyuruldu.

Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER