SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Bavulla itiraz ettiler… ŞU AN İSTANBUL’DA DURUM’

Bavulla itiraz ettiler… ŞU AN İSTANBUL’DA DURUM’

1 Mayıs 2019 / Çarşamba 20:02
CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, YSK’nın AKP’nin itirazları...

AKP, İstanbul’daki seçimlerde kısıtlı ve hükümlülerin oy kullandığını ve bunları sonuçları değiştireceğini ileri sürmüştü. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, YSK’nın AKP’nin itirazları sonucu yaptığı araştırmalara ilişkin bilgi verdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Erkek’in açıklamaları şöyle:

‘SONUCA ETKİLİ BİR DURUM YOK’

“İstanbul İlçe Seçim kurullarından gelen kararlar inceleniyor. Tüm verileri aleyhimize yorumlasak dahi şu ana dek 18 ilçede kısıtlı ve hükümlü olanlara ilişkin 672 sayısına ulaşabildik. 39 ilçe toplamında kısıtlı veya hükümlü olup da oy kullanan seçmenin 1400’ü aşmayacağını görüyoruz. Ki bunlar içinde kesinleşmiş yargı kararı olmayanların oyları geçerli; YSK kendisi incelemeye gerek görmeden haksız itirazları reddetmeli. Çünkü sonuca etkili bir durum yok!”

‘EKREM İMAMOĞLU YİNE KAZANDI’
Başından beri söylediğimiz gibi AK Parti’nin itirazları mesnetsiz. İlçe seçim kurullarından alınan kararlar da bunu doğrulamaktadır. Ekrem İmamoğlu yine kazandı. Ülkemiz ve İstanbul için hayırlı olsun…” diyerek kamuoyunu bilgilendirdi.

Kaynak: Yeniçağ

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER