Video

Biden ‘Erdoğan Sözünü Tuttu’

ABD Başkanı Biden, NATO Zirvesi’nin son gününde Vilnius Üniversitesinde Litvanyalılara hitap etti.

Finlandiya’nın NATO’ya en son katılan müttefik olmasından ve İsveç’le ilgili süreçte anlaşmaya varılmasından memnuniyetini dile getiren Biden, “Cumhurbaşkanı Erdoğan sözünü tuttu.” dedi.

BİR DE VİDEO YAYINLADI

Biden, NATO zirvesiyle ilgili bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin video kolajını yayınladı. Başkan Biden, “Dün Türkiye, İsveç’in NATO’ya kabulü konusunda tarihi bir anlaşmaya vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan; cesaretiniz, liderliğiniz ve diplomasiniz için teşekkür ederiz.” ifadesini kullandı. İngilizce paylaşım şöyle;

“Yesterday, Türkiye reached a historic agreement on the admission of Sweden into NATO. President Erdoğan, thank you for your courage, leadership, and diplomacy. This summit reaffirms our commitment to the NATO defense, and I hope we can continue to make it even stronger.”

‘NATO’YU DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ’

Bu zirvenin, NATO savunmasına olan bağlılığı yeniden teyit ettiğini kaydeden Biden, “Umarım bunu daha da güçlendirmeye devam edebiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.

BIDEN DÜN DE TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

Biden, Vilnius’taki NATO Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiği dünkü görüşmede de Erdoğan’a İsveç ile ilgili yürüttüğü diplomasi ve gösterdiği liderlik için teşekkür etmişti.

Kaynak: ABD Başkanı Biden Twitter/ Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu