Siyaset

Bila.. ‘Halk Tv’ye Destek’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk Tv yazarı Fikret Bila’ya konuştu.

CHP Lideri, iktidarın özgür medyaya tahammülü olmadığını, özgür gazetecilik yapmaya çalışan yayın organları ve gazetecileri yok etmeye çalıştığını belirterek şu ifadeleri kullandı.

‘AR DAMARI ÇATLAMIŞ’

“Tek kişilik hükümetin tahammül edemediği konuların başında medya özgürlüğü geliyor. Özgür medyayı yok etmeye çalışıyor. Özgür medyayı baskılamak, yok etmeye çalışmak demokrasi ayıbıdır. Demokratik bir ülkede özgür medyayı yok etmeye çalışmak için iktidarın ar damarının çatlamış olması gerekir.”

‘HALK TV’YE HAKSIZLIK’

“ RTÜK diye bir kurum var. RTÜK bir kamu kurumudur. Ama bir kamu kurumu gibi çalışmıyor. İktidarın infaz kurumu olarak çalışıyor. Özgür gazetecilik yapmaya çalışan kurumları hukuksuz bir şekilde cezalandırıyor. HALK TV’ye haksızlık yapıyor. Tele-1’e haksızlık yapıyor. KRT’ye haksızlık yapıyor. Hukuk dışı kararlarla HALK TV’ye ağır para cezaları veriyor. KRT’ye haksız cezalar veriyor. Tele-1 ekranlarını karatıyor.”

‘HUKUKSUZ KARARLAR’

“ Bu kararların hiçbiri hukuka dayanmıyor. Tamamen iktidardan aldığı talimatları Yerine getiriyor. İktidarın infaz aparatı olarak çalışıyor. Çünkü gerçeklerden korkuyor. Gerçekleri söyleyen özgür medya kurumlarını susturmaya çalışıyor. Özgür gazetecilik yapanları susturmak istiyor. Oysa demokrasinin vazgeçilmez kurumlarından biri de özgür medyadır.”

HALK TV İLE SÖZLEŞME İPTAL

Öte yanda CHP, Halk TV ile olan anlaşmasını geçtiğimiz dünlerde Eren Erdem tarafından gönderilen bir bildiri ile sona erdirdiğini açıkladı. Bu anlaşmayı neden sona erdirdiğinin gerekçesini açıklamayan CHP’li yetkililer, bugün ise beğeni ile takip edilen Serhan Asker’in Görkemli hatıralar programına sansür uygulamak istedi. Halk TV Genel yayın Yönetmeni Bengü Şap Babaeker yapılan engellemelere tepki gösterdi.

Kaynak: Halk Tv

Başa dön tuşu