Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 0 izlenme )

BİNLERCE KİŞİYE "FALCON" OPERASYONU GELİYOR...

"FALCON OPERASYONU GELİYOR"

FETÖ'nün, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından çözülen kriptolu haberleşme ağı ByLock'tan sonra başka bir kriptolu haberleşme ağı olarak kullandığı tespit edildi. 

YENİ PROGRAM GELİŞTİRDİKLERİ TESPİT EDİLDİ

MİT, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ'nün yurtdışına kaçan örgüt üyeleri ile Türkiye'de kalan ve deşifre olmayan FETÖ'cülerin güvenli haberleşme sağlamak için yeni bir program geliştirdiğini tespit etti.

MİT bilişim uzmanlarının yaptığı çalışmada, örgüt üyelerinin ByLock benzeri kriptolu haberleşme ağı 'Falcon' üzerinden iletişim kurdukları ortaya çıkarıldı.

KULLANICI LİSTESİ ÇIKARILDI

Kriptolu haberleşme ağı Falcon'a ulaşan MİT, programı çözerek, mesaj içeriklerine ulaştı. Bir süre görüşmeler takip edilerek kullanıcılar tespit edildi ve listeleri çıkarıldı. Deşifre edilen 'kripto FETÖ'cülerin' listeleri Cumhuriyet savcılıklarına gönderildi.

YENİ GÖZALTI DALGASI BAŞLAYACAK

'Falcon' listesi ile yeni bir gözaltı dalgasının başlayacağı öğrenildi. Listede, bugüne kadar deşifre olmamış, kamu ve özel sektörde üst düzey görevde bulunan kişilerin de yer aldığı öne sürülüyor.

ÖRGÜTÜ YENİDEN TOPARLAMAYA ÇALIŞIYORLARDI

FETÖ'cülerin, ‘Falcon' programı üzerinden yeniden örgütü toparlamaya çalışıldığı, yeni kazanımlar üzerinden grup sohbetleri yaptıkları belirlendi. 'Falcon' üzerinden örgüt üyelerine moral motivasyonu verildiği, umut ve hayallerle örgüt üyelerine sabırlı olmaları, güzel günlerin yakında olduğu gibi mesajlar iletildiği tespit edildi. Yine aynı program üzerinden örgüte himmet adı altında para toplandığı da belirtildi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ