SON DAKİKA
Tümü

Güvenlik

Anasayfa / Güvenlik / Bir Bakın Bakalım… Yarın çocuklarımıza ne diyeceğiz?

Bir Bakın Bakalım… Yarın çocuklarımıza ne diyeceğiz?

2 Mart 2018 / Cuma 01:51
İyi bakın.

“Taşnakçılar”

PKK, Ermeni Taşnak çetesinin Hoybun koludur.

Bugün terörist yapılan insanlar –saymayın üçü beşi- kendi istek ve arzularıyla örgüte katılmış değillerdir, bir yanda feodal ağalar bir yanda kılık değiştirmiş işbirlikçileri eliyle sürüklenmişlerdir.
Daha dün Diyarbakır’dan bir grup aile Ankara’ya gelmedi mi? Bu aileler, PKK’nın kaçırdığı Liseli çocuklarının kurtarılması için hükümete yalvarmadı mı?

Kim ne yaptı bunun karşısında?
Nerde şimdi bu çocuklar?

Her gün Hakkari her gün Şemdinli diye haykırıyoruz. Diyoruz ki Hakkari tehlikede Şemdinli tehlikede çünkü bu teröristler Barzani bölgesinde mekan tutmuş diyoruz. Bu inler yok edilmeden Hakkari uyuyamaz, Şemdinli uyuyamaz diyoruz.

Ne yaptılar buna karşı?

15 yıllık tek başına iktidar olan bu siyaset Şemdinli güneyi Barzani bölgesindeki Hakurk, Basyan, Avaşin ve Zap’a harekat yapılmasına bir kez olsun izin verdi mi?

Şimdi medyadan okuyoruz, Türk savaş uçakları Barzani bölgesindeki Zap ve Avaşin terör inleri bombalamış, dört terörist ölmüşmüş… Nerde görülmüş sınırınız hemen yanı başındaki bu terör inlerine gözyummak!

Daha dün Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapmadı mı? Açıklama yapıp da ‘şu Barzani’ye ne istediyse verdik ama bu kez ileri gitti, bu referandum işi hata’ demedi mi?

Barzani’ye yıllardır her istediğini verip destekleyen bu siyaset bu Barzani’nin bölgesinde terör inleri olduğunu, desteklendiğini, yaşatıldığını bilmiyor muydu?

Hepsini geçtim… Bu siyaset bu Barzani’nin İngilizlerin Sion planının Irak ayağı olduğunu bilmiyor muydu?

Daha dün Irak Başkan yardımcı Maliki, Irak kuzeyinde İkinci İsrail kurulmasına izin vermeyiz demedi mi?

Hal ve gerçek bu iken, hala ortaya çıkıp da İsrail sorununa Kürt sorunu demenin, bu sorunu da İsrail planında olduğu gibi sözüm ona çözmeye çalışmanın anlamı nedir?

ÇOCUKLARIMIZA NE CEVAP VERECEĞİZ”

Onca acılar yaşadık, onca kötülüğe tanık, yıllarca Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bu vatan haini PKK’ya karşı Kürt kardeşlerimizle korucularımızla omuz omuz mücadele ettik… Birlikte şehit verdik, birlikte ekmeği paylaştık. Şimdi çıkıp o insanlar Ankara’ya gelse, yüzümüze bakıp ‘bu mu senin güvenip de devlet dediğin, bu mu senin devlet deyip de güvendiğin” dese… Ne cevap vereceğim ey Türk Milleti!..

“DEVLET SUÇLU DEĞİL, SUÇLU SİYASET”

Ben devletime suçu bulmuyorum, devlet benim devletim ama güvenip de başıma taç ettiğim bu siyaset adam değil!.. Oysaki Atatürk bizi uyarmıştı, alıp başına taç edeceğin insanlara dikkat et demişti ama demek ki biz unutmuşuz…

Burada anlatmak istediğim Cumhuriyeti kuranlar iç ve dış tehditlerin elbette ki farkındaydı. Elbette ki Sion planını da biliyordu, bu planın içerideki tetikçilerini de ama…

“BU VATAN KOLAY KAZANILMADI”

Uzun yıllar savaşmış yorgun bir ulus, tüm kaynaklarını kaybetmiş yoksullaşmış bir ulus, dedesini babasını, oğlunu, torununu hepten kaybetmiş genç nüfustan yoksun bir ulus… Sonunda savaşı kazanıyor, yeni bir Türk devleti kuruyor, bir Cumhuriyet kuruyor ve başlıyor çalışmaya…

Ama baştan beri düşman olanlar da hala düşman, onlar da boş durmuyor ve iç isyanlarla hem ulusa hem devlete hem de Cumhuriyete çok ağır tehdit olarak ortaya çıkıyor… Yani su uyuyor düşman hiç uyumuyor…

Erdal Sarızeybek

Kaynak eser: MENORA

Etiketler: , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER