Seyahat

‘Bıraktım’ dedi.. ‘CHP Mesaj’

CHP kurultayında genel başkanlık seçimini Özgür Özel’in kazanması halinde mesleğini bırakacağın söyleyen Barış Yarkadaş, gazetecilik kariyerine son verdiğini açıkladı.

CHP kurultayı öncesinde “Özgür Özel kazanırsa gazeteciliği bırakırım” diyen eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, mesleğini bıraktığını açıkladı.

GAZETECİLİĞİ BIRAKIYORUM

TV100’de canlı olarak yayınlanan “Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı” programında konuşan Barış Yarkadaş, “Ben kamuoyuna verdiğim sözü tutuyorum. Bugün saat 23.49 itibariyle Türkiye’nin merak ettiği soruya cevap veriyorum. Sizlerin huzurunda söz verdiğim üzere, karakterim gereği aktif gazeteciliği bırakıyorum. Siyaset yorumcusu olarak çalışmama devam edebilirim” diye konuştu.

ÖZGÜR ÖZEL’DEN MESAJ

Kendi başarısı nedeniyle Barış Yarkadaş’ın gazeteciliği bırakmasının doğru olmadığını vurgulayan Özgür Özel, Yarkadaş’ın gazeteciliğe devam etmesini istedi.

CHP Genel Başkanı Özel’in açıklaması şu şekilde:

‘Benim bir başarımın, bir gazetecinin meslek yaşantısına mal olmasını doğru bulmam. Barış Yarkadaş, önceki dönemde parlamentoda birlikte görev yaptığım bir arkadaşımdır. Kendisi geçmiş dönemde karşımda yer almışsa ve gazetecilik sınırlarını aşan yorumlarda bulunmuşsa da ben geçmişten yana bir kırgınlık taşımayacağıma dair delegelerimize ve kamuoyuna söz verdim. Sözüm sözdür. Barış Yarkadaş’ın kararını yeniden değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum, bu konuda yarın kendisini arayacağım.’

Kaynak: Ajanslar/Gerçekgundem

Başa dön tuşu