18 izlenme 19 Eylül 2021
Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, tüm engellemelere rağmen seçim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda 70'den fazla ili ziyaret eden Akşener'in, sıradaki durağı Kars.

Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlarla bir araya gelecek Akşener'i on binlerce Karslı büyük bir coşku ile karşıladı. Alanın hınca hınç dolu olduğu mitingde kadınların ve gençlerin yoğun katılımı dikkat çekerken, açılan pankart ve dövizler renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.

 Alanda sık sık "Cumhurbaşkanı Meral Akşener" ve "Gençlerin umudu Akşener" sloganları atıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sahneye gelen Akşener, kadınların kendisine uzattığı tülbentleri topladı. Yağan yağmura rağmen bekleyen kalabalığa teşekkür ederek sözlerine başlayan Akşener, “Alllah bizi size karşı mahcup etmesin” dedi. Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘TEHDİT BASKI SÖKMEYECEK, KAZANACAĞIZ’

“Sizler tehdit ediliyorsunuz. Bizim yanımızda olduğunuz için çocuklarınızla tehdit ediliyorsunuz. Ama bütün bunlara rağmen 24 Haziran’da kazanan biz olacağız. Kars’a uçakla gelirken misafirlerimiz vardı. Kars’ın siluetini gören herkes “Burası İsviçre’den güzel” dedi. Türkiye’mizin potansiyeli güzellikleri çoğu ülkeye bedel ama bugüne kadar bunları yeterince değerlendiremedik. İşsizlik almış başını gitmiş iyi eğitimli gençlerimiz işsiz. Kars’a yatırım sıfır. Hayvancılık bitirilmiş. Süt ürünlerinin merkezi burası olması gerekirken birilerinin çabasıyla bir yerlere yetersiz de olsa gelebilmiş."

"ÜLKEMİZİ KALKINDIRACAĞIZ”

"Perişan edilmiş bu ülkeyi kalkındırabilir miyiz? diye sordum arkadaşlarımıza değil kalkındırmak, koştururuz dediler. Şuan ülkede israf var yolsuzluk var. Size söz veriyorum tarımı beş yılda kendine yeter hale getireceğiz. Koskoca Amerikan çiftçisi 2 TL’ye mazot kullanıyor. Türkiye’de mazot 6 TL süt 1 TL, çiftçi kazanabilir mi? Biz geldiğimizde bu düzene dur diyeceğiz. Kadınlar yola düştü mü sonucun ne olduğunu İstiklal Savaşı gösterdi zaten. Bu ülkeyi kalkındıracağız.”

Yoğun yağmurun vatandaşları ıslatmasına gönlü razı gelmeyen Akşener, sözlerini kısa tutarak milletvekili adaylarını sahneye davet etti. 24 Haziran seçimleri için oy isteyen Akşener, daha sonra sözlerine son verdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ