SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / BURSA EĞİTİMDE CEMAAT ŞAŞKINLIĞI!..

BURSA EĞİTİMDE CEMAAT ŞAŞKINLIĞI!..

18 Aralık 2017 / Pazartesi 06:57

DEĞERLER EĞİTİMİNİ KİM VERİYOR?

Eğitim İş Bursa Şubesi, MEB ve Nur Cemaati’ne yakın Hizmet Vakfı arasında imzalanan protokolle okullarda “Değerler Eğitimi” verecek kişileri araştırdı.

Araştırmaya göre bu kişilerin arasında küçük kız çocuklarına örtünmesi çağrısı yapan, medrese eğitimine özenen, karma eğitim karşıtı, Atatürk’e düşmanlık yapanlar da bulunuyor.

“BİR CEMAAT GİDİYOR BİR BAŞKASI GELİYOR”

Eğitim-İş Bursa Şubesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Nur Cemaati’ne yakın Hizmet Vakfı arasında imzalanan protokolün gereği okullarda “Değerler Eğitimi” verilmesi için görevlendirilen kişileri araştırdı. 
Bu kişilerin sosyal medya hesaplarında laiklik ve karma eğitim karşıtı, kız çocuklarının küçük yaşlarda örtünmesi çağrısı yapan, kadın ve erkeğin tokalaşmasına karşı çıkan, medrese eğitimini öven paylaşımlar dikkat çekti.

Şube Başkanı Özkan Rona;

“YENİ BİR FETÖ”

“İktidar partisi ‘OHAL marifetiyle FETÖ’yü temizliyoruz’ adı altında devlet okullarını yeni cemaatlerin, yeni tarikatların hizmetine açmakta, FETÖ’nün boşluğu bir başka tarikat ile doldurulmaktadır. Asıl amaç değer öğretmek değil, yeni FETÖ’lerin tohumlarını atmaktır” dedi.

Bu görevlilerin hepsinin aynı tarikatın üyesi olduklarını söyleyen Rona;

“LAİKLİK KARŞITI SÖYLEM VE EYLEMLER”
‘‘Bu tarikatın fikirlerini ve anlayışını yaymayı görev edinmişlerdir. Bu kişiler iktidar partisinin açık destekçisidir. Aralarında kız çocuklarının küçük yaşlarda örtünmesi çağrısı yapan, medrese eğitimine özenen, karma eğitim karşıtı ve laik eğitime düşman çok sayıda kişi vardır. Görevli listesinde tarihi gerçekleri çarpıtan, harf devrimine karşı olan, Atatürk’e düşmanlık eden kişiler vardır’’ diye konuştu. .

‘Ali Kuran oku’

Araştırmaya göre, okullarda uzman öğretici olarak görevlendirilen M.S., Said-i Nursi ve Risale-i Nur’dan paylaşımlar ve küçük yaşta kız çocuklarının başları örtülü olarak Kuran okuduğu bir fotoğrafı paylaştı. L.S., AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine ve referandumda ‘evet’ çağrısı yapan paylaşımlar yaptı. İ.A. ise, “Ali Kuran oku. Top attığın yeter Ali aslına dön” yazılı bir paylaşım yaptı.

kaynak:cumhuriyet

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER