Siyaset

‘Büyük Türk Milleti’ dedi.. ‘İyi Parti İstifa’

14 Mayıs Genel Seçimlerinde İyi Parti listesinden Eskişehir milletvekili seçilen Nebi Hatipoglu partisinden istifa ettiğini duyurdu. Hatipoglu X hesabından yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verdi:

“Büyük Türk Milleti’nin bilgisine;  Türkiye ve Eskişehir sevdalısı bir insan olarak çıktığım siyaset yolculuğunda, Eskişehir Milletvekili seçildiğim İyi Parti ile Genel Seçim sürecinden bu yana derin görüş ayrılıkları yaşamaktaydım”.

“Parti içi istişare sürecimizin de sağlıklı yürümemesinden kaynaklı olarak, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i de bilgilendirerek İyi Parti’den istifa ediyorum.”

CHP BİZE KAYBETTİRİYOR

Hatipoğlu, geçen Temmuz ayında yaptığı açıklamada, yerel seçimlerde AKP ve MHP’nin desteklenmesi gerektiğini savundu. Hatipoğlu, CHP’yi suçlayarak “Nobran tavırla karşılaştık her yerde, her alanda.  Bize Eskişehir’de hiçbir destek vermediler ki biz onlara çok verdik. CHP-İYİ Parti iş birliğinde kaybeden hep biz oluyoruz. Bence artık bu bizim adımıza işlevsiz ortaklığa son verme zamanı geldi” diye konuştu.

AKP MHP’Yİ DESTEKLEYELİM

Eskişehir’de CHP ve AKP’nin yaklaşık 200’er bin oyu bulunduğunu kaydeden Hatipoğlu, “Belirleyici parti ise 90 bin ile İYİ Parti. Bu Türkiye’nin birçok bölgesinde de böyle. İYİ Parti hep kazananı belirleyecek durumda. Ben diyorum ki, CHP ile işbirliği tartışmaya açılabilir ve sağ partilerin oluşturduğu blok desteklenebilir. Bence, Eskişehir de mesela AKP-MHP desteklenebilir. Sonuç tartışmasız galibiyet olacaktır ve Eskişehir için de hayırlısı budur” dedi.

Kaynak: Ajanslar

Başa dön tuşu