Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 9 izlenme )

Canlı yayında açıkladı... MİLLET AYAKTA!..

AKŞENER: ‘ASKERİ OKULLARIMIZ VE GATA YENİDEN AÇILACAK’’

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu. Birçok soruya yanıt veren Akşener, '2010'da hepsini uyardım, 15 Temmuz'un yolunu açan 2010'daki referandumdur' dedi. Akşener’in açıklamaları şöyle;

“Bizim partimizin teröre karşı net bir duruşu var. Partimiz 2 aylıktı terör uzmanları ve ilahiyatçılardan oluşan bir grup kurdum ve bir yol haritası çıkardık. Bunlarla nasıl mücadele ederiz diye o zaman hükümeti de uyardık düzgün mücadele edilmiyor diye. Onlar bana “FETÖ” diyor ben onlara “Şerefsiz” diyorum. 2 senedir öyle geziyorlar. FETÖ'den kaçak damatlar var. Pensilvanya'ya yüz süren herkes AKP'den milletvekili adayı. Bu nasıl bir mücadeledir.”

“BEN HEPSİNİ UYARMIŞTIM”

“ Ben terör örgütleri ile mücadeleye gayri ciddi buluyorum. Sayın Erdoğan'ında bugünkü şartlarda acıyorum. Bu kadar saçma sapan insanı etrafına toplamış. Bir Başbakan bir isnatta bulundu. Nasıl bir başbakan bir şey söylerde arkasında durmaz. Sayın Erdoğan bu konuda bir şey diyemiyor. Çünkü beni biliyor. 2010 referandumunda ben çok sert ‘Hayır'a çalıştım. Onları da uyarmıştım.”

“İTTİFAKLA BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ”

“Ben İYİ Parti'nin Genel Başkanıyım, Kılıçdaroğlu CHP'nin, Karamollaoğlu Saadet'in Genel Başkanı. 2. Tura kaldıktan sonra liderlerle bir araya gelip başkan yardımcıları için fikirlerini alacağım. Bakanlar kurulu için de geçerli bu. Biz bir ittifak kurduk onların görüşlerini görmezden gelemeyiz”.

‘ASKERİ OKULLAR VE GATA AÇILACAK”

“Önce insanlar rahat bir nefes alacak ve huzur gelecek. Şu an Türkiye bekar evi gibi darmaduman. Bu evi derleyip düzenleyeceğiz. Benim kafamdaki cumhurbaşkanı az konuşan, sabreden, vatandaşın derdini anlayabilen bir karakter. Türkiye'yi bir bayram sofrasına oturtmayı benimseyen bir cumhurbaşkanı olacağım. Seçildiğimde hemen OHAL kalkacak ve şeker fabrikalarının satışları durdurulacak. Devletin kurumları elden geçirilecek. Kuleli ve Işıklar askeri okulları açılacak. GATA eski haline getirilecek.”

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ