SON DAKİKA
Tümü

Video Haber

Anasayfa / Video Haber / ‘CANLI YAYINDA GERGİN ANLAR’

‘CANLI YAYINDA GERGİN ANLAR’

23 Kasım 2018 / Cuma 02:45
Erol Mütercimler...

HalkTV’de Eko Parazit programına katılan yazar Erol Mütercimler dikkat çeken bir çıkış yaptı.

PROGRAMIN REYTİNGİ DÜŞÜK ARTIK HALK TV’YE ÇIKMAYACAK

Programı kapatırken söz alan Mütercimler, HalkTV’ye bir daha gelmeyeceğini aktardı. HalkTV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç’in kendisini aradığını belirten Mütercimler, programının sonlandırıldığını belirterek bunun gerekçesinin de reytinglerin düşük olmasının gösterildiğini belirtti.


EROL MÜTERCİMLER KİMDİR

Erol Mütercimler, 1954 yılında Kars’da doğmuştur. Babası köy enstitüsü öğretmeni olan Erol Mütercimler İstanbul’da büyüdü. İstanbul Gazi Osman Paşa Plevne Lise’sinden mezun olan Erol Mütercimler İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nde okudu. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde “Çok kültürlülük” konusundaki doktora alan çalışmasını tamamladı.

Erol Mütercimler, 12 Eylül 1980’te Deniz Kuvvetleri’nde teğmen idi. Deniz Kuvvetleri’nde Deniz Astsubay Okulu’nda 16 yıl Fizik öğretmenliği yapan Erol Mütercimler binbaşı iken ordudan ayrıldı. Beşiktaş Deniz Müzesi Müdürlüğü de yapan Erol Mütercimler, askerliğe veda edince Avustralya’ya gitti. Avustralya’da SBS devlet radyosunda programcılık yapan Erol Mütercimler, ‘Avustralya News’ diye bir gazetede köşe yazarlığı yaptı.

Avustralya’dan döndükten sonra çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapan Erol Mütercimler, bir dönem Star TV’de sabah programlarını da sundu. İstanbul Ticaret Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapan Erol Mütercimler, Strateji ve Devrim Tarihi dersleri verdi.

Kaynak: Dailymotion/odatv/internet haber

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER