SON DAKİKA
Tümü

Video Haber

Anasayfa / Video Haber / CANLI YAYINDA “ZEKERİYA ÖZ KUMPAS KURUYOR” DEDİ… NTV REKLAMA GİRDİ!..

CANLI YAYINDA “ZEKERİYA ÖZ KUMPAS KURUYOR” DEDİ… NTV REKLAMA GİRDİ!..

11 Ocak 2018 / Perşembe 06:43

SARIZEYBEK: SAVCI ÖZ GÖREVDEN ALINMALIDIR
Emekli albay Erdal Sarızeybek, dün Savcı Zekeriya Öz’ü suçladı.
Şanlıurfa’da Alay komutanlığı görevinde bulunurken, Tuğgeneral Levent Ersöz’ün kendisinden 3 kozmik nitelikteki 9 telefon numarasının konuşma dökümünü istediğini anlatan Sarızeybek, Savcı Zekeriya Öz’ün soruşturmadan el çektirilmesini istedi.
ZEKERİYA ÖZ ÇAĞIRDI
Röportajında Ersöz’ün istediği dökümlerin daha sonra İstanbul Telekom’dan bir uzman çavuş tarafından elden alındığını anlatan Sarızeybek, bu açıklamadan üç hafta sonra Ergenekon Operasyonu’nu yürüten Savcı Zekeriya Öz tarafından 25 Nisan’da telefonla arandı.

İFADEYİ KAYDA ALMADI

Öz’ün kendisini İstanbul’a davet etmesi üzerine 31 Nisan’da Levent’teki Adliye binasının üst katında Savcı Öz’e bilgi veren Sarızeybek, dün TV’de emekli paşalar Şener Eruygur ve Levent Ersöz hakkında verdiği olumlu ifadelerin soruşturma kapsamında kayda alınmadığını söyledi.
TÜRK ORDUSU ALEYHİNE İFADE ALMAK İÇİN BASKI YAPTI
Zekeriya Öz’le buluşan Sarızeybek, savcının kendisine ilk olarak “Veli Küçük’ü tanıyor musunuz?” diye sorduğunu, bu soruya “30 yıl birlikte çalıştık iyi bir generaldir” diye yanıt verdiğini söyledi. Savcı Öz’ün ardından odaya giren badem bıyıklı bir savcının ise kendisine “Sizi general yapmamışlar, harcadılar” dediğine dikkat çeken Sarızeybek kendisine “Sizi general yapmamışlar” cümlesiyle “Eğer biliyorsanız Şener Eruygur, Levent Ersöz hakkında bir şey biz gerekeni yapalım” diye mesaj verildiğini dile getirdi.

RESMİ İFADEM YOK SAYILDI

Cumhuriyet Savcıları’nın böylesine önemli bir soruşturmada çağırdığı tanığın bilgisini kayda alması gerektiğini söyleyen Sarızeybek “Katip yok, geç oldu denildi ve tutanak tutulmadı. Bu savcılar Ergenekon soruşturmasını yapamaz çünkü soruşturmaya fesat karıştırılmıştır, gölge düşürülmüştür. Beni ihbarcı durumuna düşüreceklerdi. 
ZEKERİYA ÖZ GÖREVDEN ALINMALIDIR
Zekeriya Öz tarafsızlığını yitirmiştir. Hedef olarak kendisine TSK’yı seçmiştir. Bu soruşturma üçüncü çuval olayıdır. İkincisi Dağlıca’dır. İki orgeneral polisler arasında götürülmüş ve böylece Türk ordusuna duyulan güven ayaklar altına alınmıştır” dedi.

Kaynak: Gazete Vatan

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER