SON DAKİKA
Tümü

Video Haber

Anasayfa / Video Haber / CHP’DEN ÇOK SERT REFERANDUM AÇIKLAMASI…

CHP’DEN ÇOK SERT REFERANDUM AÇIKLAMASI…

16 Nisan 2017 / Pazar 06:43

CHP: 2 buçuk milyon oya itiraz ediyoruz
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, referandum sonuçlarına ilişkin ana akım medyadaki verilerin gerçeği yansıtmadığını ifaderek 60’a yakın sandığa itiraz edeceğini duyurdu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger seçim sonuçlarına ilişkin, “Şu anda devlet eliyle bir ‘Evet’ operasyonu yapılıyor. Bu tamamen bir devlet kıyımıdır. Halk iradesine karşı bir devlet kıyımıdır. 
Bu seçim daha bitmedi. Oy hırsızlığının zemini yapılıyor. Bizim gözümüzde şu anda 2 buçuk milyon sıkıntılı oy var. Bu tamamen geçersizdir. Tüm örgütlerimiz sandıklara itiraz ediyorlar. Şekil şartının dışında içeriği de itiraz edeceğimiz şu anda yüzde 37’ye yakın sandık var neredeyse. 
Şekil şartıyla birlikte yüzde 60’ı bulacak YSK’da devletin güdümünde olduğu için kendine göre kendi devletininkini legalize etmeye çalışıyor yargısal olarak. 45 dakika boyunca YSK, CHP’ye veri aktaramadı. Niye aktarmadığını araştırıyoruz. Bizim sistemimiz ayaktayken YSK’nın sistemi çöktü. Şekil şartında Güneydoğu’da yüzde 50’de problem var. Oy hırsızlığının zemini yapılıyor. Bu saatten sonra zaten meşrutiyeti tartışılır” dedi.
Kaynak: Cumhuriyet

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER