Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 2 izlenme )

CHP'DEN İTTİFAK SİNYALİ...

KILIÇDAROĞLU: "CUMHURİYET İLKELERİ ÜZERİNDE İTTİFAK"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 45 Nisan tarihlerinde Genel Merkez’de milletvekilleriyle 10’arlı gruplar halinde gerçekleştirdiği toplantıları dün tamamladı.


Cumhurbaşkanı adayının isminin konuşulmasının doğru olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollağolu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de gündeme getirdiği “ilkeler ittifakı” konusunda “mutabakat” arayacakları mesajını verdi. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu; 

"İLKELER ÜZERİNDE İTTİFAK"

“İsim yerine ilkeler üzerinde mutabakat sağlamalıyız. Bunun yanı sıra cumhurbaşkanlığı seçimini kazandıktan sonra hangi adımların atılacağına ilişkin de bir mutabakat olmalı. "

"PARLAMENTER SİSTEM ESAS"

"Demokratik parlamenter sisteme dönüşün nasıl sağlanacağı ve Türkiye’nin temel sorunlarının çözümü için nasıl bir yöntem izleneceği konularında da mutabakata varmalıyız ki seçimlerden sonra demokrasiye dönüş daha kolay ve çabuk olsun” dedi.

“İttifak konusunda diğer partilerin genel başkanlarıyla bir temasınız olacak mı?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu;

ELBETTE BİR ARAYA GELECEĞİZ

“Türkiye’nin yaşadığı büyük sorunlar var. Türkiye’nin bu sorunları aşması lazım. Sorunların aşılması yönünde görüş birliği içinde olan bütün siyasal partilerle elbette bir araya geleceğiz. Çünkü siyasal partilerin temel görevi Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunları aşmak ve 80 milyona daha güzel bir yaşam sunmaktır... Elbetteki diğer siyasi partilerle bu görüşmelerimiz devam edecek” yanıtı verdi. 

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ