Politika
10 Eylül 2017 ( 2387 görüntülenme )

CHP'li VEKİL AÇIKLADI... SÜRMENE AYAKTA!..

PEKŞEN: ORMAN VİLLASI ADI ALTINDA TATİL KÖYÜ

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Sürmene Çamburnu’ndaki yapılaşmayla ilgili iddiaları destekleyen bir videoyu sosyal medya hesabından “Orman Bakanı hakkında Yüce Divan süreci başlıyor” başlığıyla paylaştı.

Daha önce 20 hektar alanın yandığını açıklayan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu yalanlayan Pekşen, 50 hektarlık alanın yandığını ve yanan alanlara ‘orman villası’ adı altında tatil köyü inşa edildiğini söyledi.

Sürmene Çamburnu’ndaki tabiat parkının, Orman ve Su İşleri Bakanı tarafından ihaleyle günübirlik tesis yapılmak üzere üçüncü şahıslara kiralandığını ifade eden Pekşen, 

‘NASIL BİR ORMAN VİLLASIYSA!’

“Ama gördüğünüz üzere üzerindeki orman villasıymış! Nasıl orman villasıysa, betonerme devasa villalar, koca bir ormanlık alanda. Heyelanla kayıyor. Yapıların yangın olan yerlerde mi olup olmadığını sürekli söylüyor Orman Bakanı." 

"YANGINDA BÜYÜK TESADÜF"

"Keşke bir gelse de yangının olduğu yer neresiymiş bu halk burayı bir görse. Tam o evlerin yapıldığı yerde çatıya denk gelen yerde yanmış olan orman ağaçlarını görüyorsunuz. Orman Bakanı sizlerin gözünün içine baka baka yalan söyledi. 50 hektar yanan alana 20 hektar dedi. "

"YALAN SÖYLÜYORLAR"

"O günden bugüne bir şey diyemedi. Sürekli yeni yalanlarla kamuoyunu aldatmaya çalışıyor. 5 yıldızlı tatil köyündeki evleri görüyorsunuz. İşte, Karadeniz Bölgesi’nin en güzel, dünyadaki iki çam ormanından birisi burası”
dedi.
Kaynak: Yurt

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ