Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 3 izlenme )

CHP'Lİ VEKİL'DEN ÇARPICI ÇIKIŞ: "YEDEK LASTİK OLMAYA GEREK YOK"

ÖZEL: "MHP İTTİFAKA MUHTAÇ"

ÖZEL: "YEDEK LASTİK OLMAYA GEREK YOK"

Partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nı ziyaret eden CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP ile MHP arasındaki ittifaka ilişkin "MHP'nin muhtaç olduğu bir şey. Çünkü barajın altında. AKP'nin muhtaç olduğu şey başka bir şey" dedi.

Özgür Özel, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki ittifak konularına değinen Özel;

"GÖKKUŞAĞI İTTİFAKI"

"Farklı renkler birlikte yan yana birbirinin içine karışmadan birbirinin işine karışmadan bir birine patronluk taslamadan birbirini ötekileştirmeden kendi varlıklarını koruyarak yan yana durabilirler. Bunun adı bir gökkuşağı ittifakıdır. "

"YEDEK LASTİK OLMAYA GEREK YOK"

"Bunun için birbirimizin içine girmeye, işine karışmaya, birilerinin yaptığı gibi birbirinin paçasına tutunmaya, yedek lastiği olmaya gerek yoktur. Herkes kendini var olduğu yerde kendini temsil edebilir. Bu ülkenin ortak geleceğine inanıyor olmamız lazım. Bu ülkenin ortak geleceği için hep beraber mücadele edebilmemiz lazım. Çabamız bundan ibarettir" dedi.

"HNEÜZ BİR KARAR ALINMADI"

Özel "CHP yan yana gelme meselesinde seçmenin oyunu almış, meclise taşınmış ya da meclis dışında da olsa demokratik bir meşruiyeti olan partilerle konuşur. Ama bir ittifak senedi yapmak birlikte seçime girmek bunlar partinin en üst organlarının vereceği kararlardır."

"MHP İTTİFAKA MUHTAÇ"

 "Meclis için ittifak yapmak MHP'nin muhtaç olduğu bir şey. Çünkü barajın altında. AKP'nin muhtaç olduğu şey başka bir şey." dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ