SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / CHP’den oturaklı tepki: ‘OLDU OLACAK Bİ DE BAHÇELİ SAYSIN’

CHP’den oturaklı tepki: ‘OLDU OLACAK Bİ DE BAHÇELİ SAYSIN’

1 Mayıs 2019 / Çarşamba 19:55
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak,

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Millet, Ekrem İmamoğlu’nu seçti. Milletin sözü bu. Bu söze kulak vermeleri ve içlerine sindirmeleri lazım. Yoksa sandıktan bu beyler çıkana kadar milletin önüne devamlı sandık mı getirilecek? Hala daha milletin iradesini siyasi mühendislikle masada değiştirmenin peşindeler. Bahçeli’nin içini rahat ettirmek için bir de oyların tamamını kendisine saydırmak lazım.” dedi.

Türkiye’de, 8 milyon 300 bini aşan işsiz sayısı, binlerce emeklilikte yaşa takılan, 3600 ek gösterge gibi sorunlar olduğunu belirten Öztrak, ayrıca her 100 çalışandan 33’ünün ise kayıt dışı çalıştığını savundu. Öztrak, “Böyle bir ortamda çalışanların geleceğe güvenle baktıklarından söz etmek mümkün değil.” dedi. Öztrak, şöyle devam etti:

‘BİR TÜRLÜ HAZMEDEMİYORLAR’

“Saray ittifakının zehirli beyanat ve mesnetsiz iddiaları toplumu gerçekten rahatsız ediyor. Dün AK Parti Sözcüsü bugün de MHP Genel Başkanı’nın açıklamaları, ikisinin de gündeminde aslında millet olmadığını, tek dertlerinin koltukları olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Seçim sonuçlarını, özellikle de İstanbul seçimlerinin sonuçlarını bir türlü hazmedemeyen bu koltuk ittifakının ortakları, milletimizin zekasıyla adeta alay ediyorlar. Aslında görmüyorlar ki 31 Mart’tan önce de bu söylediklerini söylediler, milletimiz bu lafların hiçbirine prim vermedi.”

‘YSK’YI BASKI ALTINA ALMAYA ÇALIŞIYORLAR’

“Ülkeyi 17 yıldır yönetenler ve onun yancıları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğundan seçimle kalkmayı bir türlü kabullenemiyorlar. YSK’yi baskı altına almak için yapılan açıklamaların hukuk nezdinde hiçbir maddi geçerliliği yoktur. Hukuk bir hakkın suistimalini korumaz. Ne yaptılarsa sonuç değişmedi.

‘OYLARTIN TAMAMINI BİR DE BAHÇELİ SAYSIN’

“Herhalde bu kadar laftan sonra bir şey yapmak gerekiyor. Bahçeli’nin içini rahat ettirmek için bir de oyların tamamını kendisine saydırmak lazım. Millet, Ekrem İmamoğlu’nu seçti. Milletin sözü bu. Bu söze kulak vermeleri ve içlerine sindirmeleri lazım. Yoksa sandıktan bu beyler çıkana kadar milletin önüne devamlı sandık mı getirilecek? Hala daha milletin iradesini siyasi mühendislikle masada değiştirmenin peşindeler.”

‘SANDIKLA GELENLER SANDIKLA GİDECEK’

“ 7 Haziran-1 Kasım seçimleri arasında bunu yaptılar. Maşeri vicdan, sandıkla gelenin sandıkla gitmek istememesinden rahatsız olur sayın Bahçeli. Madem milletin ne dediğinin sizin için önemi yok, oyunun kurallarını beğenmiyorsunuz, kendi aranızda tek kale maç yapın olsun bitsin. Aslında siz milletin soy isminden dahi kimin kime oy vereceğini biliyorsunuz, devletin SEÇSİS’i MERNİS’i de elinizde bakın bunlara yazın istediğiniz sonucu, ondan sonra kalkın deyin ki ‘Bizim meşruiyetimizin kaynağı budur’. Görelim bakalım. Milleti de sandıkla yormayın. Demokrasilerde oyunun kuralı bellidir, sandıkla gelen, sandıkla gidecektir.” Diyerek Bahçeli’nin açıklamlarına tepki gösterdi.

Kaynak: Cumhuriyet

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER