Video

CHP’den Yalanlama ‘Hepsi Hayal’

Gazeteci Levent Gültekin’in seçim öncesi Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığını iddia ettiği konuşmadaki ifadeler için CHP’den açıklama geldi.

‘İDDİALAR HAYAL ÜRÜNÜDÜR’

İddiaların hayal ürünü olarak değerlendirildiği açıklamada, “Yorumcu Levent Gültekin tarafından ifade edilen ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile arasında yaşandığı iddia edilen diyalog tümüyle hayal ürünüdür. Cumhuriyet Halk Partisi’nde makam ya da adaylıkları dışarıdan belirleyecek bir güç yoktur. Uçurumun kenarında bir ülkeden, büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran kahramanların bugünkü temsilcileri, ülkemizi bugün düştüğü darboğazdan da çıkaracaktır” denildi.

GÜLTEKİN NE DEMİŞTİ

Gazeteci Levent Gültekin, Medyascope TV’de yaptığı açıklamalarda Kemal Kılıçdaroğlu ile seçim öncesi yaşadığı diyaloğu anlattı.

‘BİLE BİLE GİRDİ’

Gültekin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacağını bile bile aday olduğunu iddia etti.Geçtiğimiz yılın Nisan ayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birebir görüştüklerini aktaran Gültekin, şunları söyledi:

‘BURDA BİR FİLM VAR VE SONUNDA SİZ KAYBEDİYORSUNUZ’

“Bu laf bir yorum değil, bu bir bilgidir! Twitter’daki sohbetimde Kemal Bey ile yaptığım konuşmayı anlattım. Geçen yıl Nisan ayında. Gittim Kemal Bey’e “Ben bir kitap yazdım, akışa göre siz aday yapıyorlar 2023’te” dedim. Burada bir film var ve bu filmin sonunda siz aday oluyorsunuz ve seçimi kaybediyorsunuz dedim.

‘İSİMLERİ VERDİM’

“Nasıl yani?” dedi… Sizi aday yapıyorlar deyip isimleri verdim Kemal Bey’e…”Ben buraya gazeteci olarak gelmedim. Senin evladın var benim yaşımda. Senin evladın olarak geldim buraya. Lütfen… Ülke için bu son bir şans, bu şansı heba etme” dedim.”

‘KAYBEDECEĞİNİ BİLE BİLE ADAY OLDU’

Yaptığı konuşmasının devamında ise Gültekin şu şekilde konuştu, “Kemal Bey bana ne dedi biliyor musun? “Ülke bitti, hiçbirimizin kurtarma şansı yok” dedi. Ben de bunun üzerine “Kemal Bey ne diyorsun Allah’ını seversen? Böyle düşünüyorsan sen niye aday oluyorsun?” dedim. “Levent gerçekten ülkeyi kurtaramayız” dedi. “Kemal Bey o zaman aday olma. Lütfen!” dedim, bana “Levent benim kendi adaylığımı engelleme şansım yok dedi.”

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu