SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Cizre'de Olaylar Ağır Ağır Tırmanıyor!

Cizre'de Olaylar Ağır Ağır Tırmanıyor!

8 Aralık 2016 / Perşembe 06:51

Şehrin içine sızan teröristler gökten zembille inmedi, son yıllarda yürütülen sürecin sonucudur bu!

  ŞIRNAK’ın Cizre İlçesi’nde cuma akşamı uygulamaya konulan sokağa çıkma yasağı devam ederken, güvenlik güçlerinin PKK’ya yönelik operasyonları da sürüyor.

Nur Mahallesi’nde dün gece PKK’lıların zırhlı iki araca düzenlediği saldırıda 8 polis yaralandı.

Cizre’de olaylar sırasında ölen 3 kişi ile rahatsızlanarak ölen 35 günlük bir bebeğin de cenazeleri Şırnak Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde cuma akşamı uygulamaya konulan sokağa çıkma yasağı bugün de sürüyor. Telefon ve internet hatlarının kesik olduğu ve iletişimin sağlamadığı ilçede güvenlik güçleri PKK’lılara yönelik operasyonlarını özellikle Cudi ve Nur Mahallesi’nde yoğunlaştırdı.

Orhan Doğan Caddesi üzerinde açık olan bir fırına dün akşam saatlerinde ekmek almaya gittiği belirtilen 5 yaşındaki çocuklar Botan İmrağ, Emir İmrağ ve Murat Babayiğit, çatışma sırasında bacaklarına isabet eden kurşunlarla yaralandı. Çocuklar Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. 

Cizre’de gece yarısı ilçenin bazı mahallelerinden patlama ve silah sesleri yükseldi. Nur Mahallesi’nde saat 01.00 sıralarında PKK’lılar polis iki zırhlı aracına roketatarlı saldırı düzenledi. İlk bilgilere göre saldırıda 8 polisin yaralandığı öğrenildi. İlçenin birçok kesiminde silah sesleri gündüz bugün de sürdü.

4 CENAZE ŞIRNAK’TA

Cizre İlçesi’nde çıkan çatışmalar sırasında ölen 19 yaşındaki Sait Çağdavul, 18 yaşındaki Osman Çağlı ve 13 yaşındaki Cemile Çağırga ile sokağa çıkma yasağı nedeniyle hastaneye kaldırılamadığı için yaşamını yitirdiği iddia edilen 35 günlük Muhammed Tahir Yaramış’ın cenazeleri otopsi için Şırnak Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 

Şırnak Belediye Başkanı DBP’li Serhat Kadirhan, DBP ve HDP il örgütü yöneticileri de cenazelerin getirilmesinin ardından hastaneye gitti. 

Cenazelerin otopsilerinin tamamlanmasının ardından polis ekipleri eşliğinde toprağa verilmek üzere Cizre’ye götürülecek.

Şırnak’ta esnaf bugün Cizre İlçesi’ndeki sokağa çıkma yasağı ve olaylar nedeniyle kepenklerini kapattı. Sürücüler de kontak kapatma eylemin yaptı. Fırın ve eczanelerin dışında işyerlerinin kapalı olduğu Şırnak’ta polis yoğun güvenlik önlemleri aldı

VALİLİK: CAN VE MAL GÜVENLİĞİ İÇİN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DEVAM EDİYOR

Şırnak Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada Cizre İlçesi’nde PKK’ya yönelik operasyonların sürdüğü belirtilerek, vatandaşların can ve mal güvenliği için sokağa çıkma yasağının devam ettiği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

limiz Cizre İlçesi’nde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini ve kamu düzenini tehdit eden ve çocuk, kadın, erkek, asker, polis demeden etrafa patlayıcı, roket ve uzun namlulu silahlarla saldıran Bölücü Terör Örgütü mensuplarını yakalamak amacıyla güvenlik kuvvetlerimiz hukuk düzeni içerisinde vatandaşlarımıza herhangi bir zarar gelmemesi için çalışmalarını özenle sürdürmekte olup, bu çerçevede vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için sokağa çıkma yasağı devam etmektedir.

Bu süreçte Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca halkımızın günlük hayatlarını devam ettirmelerini engelleyen patlayıcı madde ve mayın düzenekleri yerleştirilmiş hendek ve barikatları bertaraf etmek için güvenlik kuvvetlerimiz titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Devam eden süreçte her zaman hizmetinde olduğumuz çok değerli vatandaşlarımıza herhangi bir zarar gelmemesi ve başta sağlık olmak üzere diğer ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirler alınmış ve alınmaya devam edilmektedir.”

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER