SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / ZEYTİN ÜRETİCİLERİ DİKKAT!.. YENİ GELİŞMELER VAR…

ZEYTİN ÜRETİCİLERİ DİKKAT!.. YENİ GELİŞMELER VAR…

8 Haziran 2017 / Perşembe 06:56

Zeytinliklerle ilgili düzenleme yeniden görüşülmek üzere komisyona geri çekildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Zeyinlik düzenlemesi komisyona çekilecek. Komisyon, zeytinlik düzenlemesini yeniden görüşecek” dedi.
Elitaş, üretim reformu paketinde bulunan zeytin alanlarıyla ilgili maddenin komisyona geri çekileceğini açıkladı.

Üretim reformu paketi içinde yer alan ve kamuoyunda tartışmalara neden olan zeytin alanlarıyla ilgili ikinci maddenin komisyona çekileceğini belirten Elitaş, ilgili maddenin komisyonda aynı kalabileceğini ya da değiştirilebileceğini kaydetti.

TATİLE GİRMEDEN ÖNCE YASALAŞTIRILACAK

Elitaş üretim reformu paketinin geri kalanının TBMM genel kurulundaki görüşmelerine devam edilerek, bu paketin TBMM tatile girmeden önce yasalaştırılacağını belirtti.

Zeytin alanlarıyla ilgili tartışma yaratan madde; zeytinlik sahalarla ilgili koruma kurulu oluşturulmasını ve kamu yararı kararı alınmış yatırımlar için zeytinlik sahalarında yatırım yapılmasının alternatif alan bulunmaması ve kurulun uygun görmesi şartı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı iznine tabi tutulmasını öngörüyor.

Elitaş bu paketin geçmesinin ardından ise Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) ile ilgili bir tasarının daha meclis gündemine alınacağını ve ardından TBMM’nin tatile gireceğini kaydetti.

Kaynak: Sputnik News

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER