SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / CÜBBELİ UÇTU… SOSYAL MEDYA YIKILIYOR…

CÜBBELİ UÇTU… SOSYAL MEDYA YIKILIYOR…

10 Eylül 2018 / Pazartesi 17:48
İzmir...

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü yayımladığı ‘sohbet’inde İzmir’in işgalden kurtuluşuna dair çok tartışılacak açıklamalarda bulundu. 2006 yılında sosyal medyaya düşen video, 9 Eylül İzmir’in kurtuluşuyla birlikte yeniden gündeme geldi.

‘MİLLET SANIYOR BİLMEM KİM KURTARDI’

2006 yılında odatv’de yayınlanmış olan haberde Cübbeli Ahmet, Atatürk’ü ‘bilmem kim’ olarak andı ve “Millet zannediyor ki bilmem kim kurtardı ne bilmem kim kurtardı tefriciyyeyle kurtuldu” dedi. Cübbeli Ahmet’in bu sözleri yine sosyal medyada kendine geniş bir yer buldu. Cübbeli ‘sohbet’inde şu ifadeleri kullandı:

‘SURİYE’Yİ KURTARAMADIYSAK, DUA TUTMADI DEMEKTİR’

“Geçmiş kitaplarda İzmir Yunan işgalinden tefriciyyeyle kurtulmuş kaynak verdim. Millet de zannediyor ki bilmem kim kurtardı… Ne bilmem kim kurtardı tefriciyyeyle kurtuldu. Bundan sonra tefriciyye ateş gibidir. Yangını yaktın, anında… Tefriciyye okundu o işin olmaması mümkün değil. Demek ki Suriye’nin kurtulmasına bir tefriciyye tutturamadık demektir. O kadar mübarek insan var diyoruz ama bu Suriye’de ne oldu, düzelmiyor? Irak öyle ehli sünnet bitti bitiyor ya… Bir tefriciyyeyi doğru dürüst yapamadık inşallah yapacağız.”

Kaynak: Ajanslar

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER