SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / DEMİREL GELİYOR…

DEMİREL GELİYOR…

18 Eylül 2018 / Salı 15:51
Yeni parti...

Adalet Partisi ve Doğru Yol Parti’sinin eski yöneticileri ‘Demirel ruhunu’ yaşatacak bir siyasal parti kurmak amacıyla 20 Ekim’de Adana’da toplanıyor.

‘DEMİREL EKSENİNDE’

Altı kez kalktığı başbakanlık koltuğuna yedi kez oturan, iktidara gelir gelmez “Enkaz devraldık” diyen 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ‘ilkelerini benimseyen’ yeni bir parti kuruluyor. Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, Adalet Partisi ve Doğru Yol Parti’sinin eski milletvekilleri, bakanları, parti yöneticileri yeni parti kurmak amacıyla 20 Ekim’de Adana’da toplanıyor.

Demokrat Parti Seyhan İlçe eski Başkanı Emin Atasever tarafından organize edilen toplantıda yeni oluşumun ‘Demirel ilkelerini’ rehber kabul ederek partileşeceği ileri sürülüyor. Demirel, Adalet Partisi ve Doğru Yol Partisi’nin liderliğini yapmıştı.

‘HERKESE KAPI AÇIK’

Öztürk’e konuşan Atasever, kurulacak yeni parti için “Demokratlar, cumhuriyetçiler, milliyetçiler, Demirel ve büyük Türkiye sevdalıları Adana’da bir araya geleceğiz. Amacımız Demirel’den bir şey çıkarıp yeniden onun misyonunu tüten baca haline getirmek. Anadolu Ateşini yakacağız” diyor.

Toplantının sonunda bir bildiri yayımlanacağını belirten Ulaştırma ve Bayındırlık Eski bakanlarından Yaşar Topçu ise, söz konusu oluşumun arkasında partileşme arzının yattığını belirterek şu şekilde konuştu:

‘DEMİREL RUHUNDA YENİ PARTİ’

“ Bizim camia da kendi partisini arıyor. Bize gelen beyanlarda hep ‘mevcut siyasi partilerde kendimizi bulamıyoruz’ deniliyor. Onun için kendi partimizi vatan sathında yeniden yeşertmek talepleri hep öne çıkıyor. Gördüğümüz kadarıyla halk da bu yönde beklentiler var. Bu toplantı hiçbir siyasi partiye yönelik eleştiri ve kavga içermeden kendi misyonumuzun ‘Demirel ruhu’ olarak yeniden hayata döndürülmesini konuşmak için yapılıyor.”

Kaynak: gazetediken

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER