Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2391 görüntülenme )

Demirtaş DİSK Genel Kurulu'nda Konuştu

Bu bir tehdit mi ?
Demirtaş  DİSK Genel Kurulu'nda Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardından kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu.  

Selahattin Demirtaş protestolarla başlayan DİSK Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada sendikacılara 500 Silopili'nin dağa çıktığını söyledi


Demirtaş burada yaptığı konuşmada sendikacılara 500 Silopili'nin dağa çıktığını ifade etti.
ÜLKENİN MARŞ MOTORU SİZSİNİZ

Demirtaş, eylemlerle başlayan toplantıda terör sevici sendikacılara Silopililerin dağa çıktığını müjde verir gibi anlattı; "Emekçiler belirleyicidir. Bu ükenin kontak anahtarı sizde. Ülkenin marş moturu, yakıtı sizsiniz ama direksiyonu başkası tutunca..

500'E YAKIN GENÇ DAĞA ÇIKTI

Elimizdeki bilgilere göre Silopi'de devlet operasyonu bittikten sonra 500'e yakın genç dağa çıktı. AKP yağcılığı yapmayıp,Hükümetin ballı sofrasında yemeyip,alanlarda gaz yiyenler,ülkenin geleceğini sizler belirleyeceksiniz. Bagajlarımız, yüklerimiz belki bizi zorluyor ama geleceğimiz adına temel ilkelerde buluşmalıyız."

Demirtaş'ın Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmadan satırbaşları şöyle:

"BU ÜLKEYE DEVRİM GEREK"

"DİSK'in kongresinde bulunmaktan, sizinle aynı havayı teneffüs etmekten onur duyduğumu belirtiyorum. HDP'nin yaklaşımlarını ilk defa bu salonda duymuş olmayacaksınız. İfade edeceğim görüşler sadece HDP'nin görüşleri de değil. Paranın önünde secde edenlerin işçiye değer vermesi beklenemezdi. Türkiye, vahşi kapitalizme AKP eliyle teslim ediliyor. Bu ülkeye bir devrim gerek. Bu ülkede faşistler, ölümden yana olanlar nasıl tek bir ilke etrafında birleşebiliyorsa, bu ülkenin devrimcileri, Türk'üm, Kürt'üm demeden temel ilkelerde buluşmak zorundadır. Birleşmek gerekiyor.

Türkiye artık bir yol ayrımına geldi. Türkiye, bundan sonra ya sağa ya sola doğru net bir yol ayrımında devam edecektir.

"SAVAŞ BİTSİN DEMEKLE BİTMİYOR"

Şiddet olmasın, silah olmasın. 'Savaş bitsin' demekle bitmiyor. Bir formulünüzün oluşması lazım. Önünüzde bir yol haritasının olması lazım. Onun yolu buysa, AKP'nin uyguladığı yöntem ise, biz bu yöntemin yanında değiliz. Ben bir askerin polisin acısına üzülmeyeceksem insanlığımdan kaybetmişimdir. Benim orada artık konuşma hakkım olmaz. Birbirimizi anlayabilmek için, çok daha fazla aynı masalarda oturup, birbirimizin çayımızı içmemiz lazım. İnsan tanımadığı şeyden korkar, birbirimizi tanıdıkça, birbirimizden korkmamayı öğreneceğiz."

Ensonhaber

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ