SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Deniz Baykal’dan Cemaat’e operasyon yorumu.!

Deniz Baykal’dan Cemaat’e operasyon yorumu.!

8 Aralık 2016 / Perşembe 01:40

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Cemaat’e yönelik düzenlenen operasyonları değerlendirdi.

 Antalya’nın Kaş ilçesinde partisinin kongre seçimine katılan CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal iktidara yüklendi.

Kongrede partililere seslenen Baykal, Türkiye’nin AK Parti iktidarı süresince ekonomik anlamda ilerlemediğini savunarak; “AK Parti iktidarının 12. yılı tamamlandı. Ekonomik kalkınma anlamında farklılık yaratan bir şey yok. 1923’ten 2002’ye kadar olan süreçteki 1929 bunalımı, 2. Dünya Savaşı ve ihtilallari de hesaba katarsak ortalama kalkınma hızı 5.1. Bütün uygun koşullara rağmen AK Parti’nin 12 yıldaki kalkınma hızı 4.9 dur. AK Parti bu 12 yılın hesabını vermeli” dedi.

“YOKSULLUK EDEBİYATI YAPMIYORLAR”

Gelinen süreç içerisinde vatandaşların yoksullaştığını öne süren Deniz Baykal; “İnsanlar devletin kendilerine vermek zorunda kaldığı destekle ayakta durabilir hale geldiler. Ama insanlarımız yoksulluklarının edebiyatını yapmıyorlar. Bunun yerine bağırlarına taş basıp yoksulluklarını yaşıyorlar.” dedi.

“TÜRKİYE’NİN CHP’YE İHTİYACI VAR”

Yoksulluk karşısında Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı olduğunu söyleyen Baykal; “Geride kalan 12 yılda yoksulluk, yapısallaşmış, kurumsallaşmış, sistemin içine yerleşmiş ve doğallaşmıştır. Böyle bir ortamda hukuk barınamaz. Nitekim hukuk çökme noktasındadır. Yolsuzlukla demokrasi yan yana olmaz. Oysa Türkiye, sosyal demokrasi ile bilinçli bir kadro ile yönetilseydi; sosyal adaletimiz de, hukukumuz da, demokrasimiz de çok daha iyi bir noktada olurdu. Bu bakımdan Türkiye’nin CHP’ye, sosyal demokrasiye, dürüstlüğe, özgürlüğe ihtiyacı vardır” diye konuştu.

CEMAAT’E OPERASYON YORUMU

Son olarak hükümetin, Cemaat’e yönelik operasyonlarını da değerlendiren Deniz Baykal, şunları söyledi; “Demokrasi sadece ülkeyi yönetenlerin seçimle iş başına geldiği bir rejim değildir. Aynı zamanda demokrasi ile iktidardan uzaklaşabildikleri bir rejimdir. İktidarın seçim kaybetmemek için artık çok daha fazla sebebi var. Çünkü olay sadece bir seçim kaybetme olayını çoktan aşmıştır. İktidarın arkasında büyük hukuk dosyaları, ağır suç konuları var. Böyle bir iktidarın kendini sürdürebilmek için başvuracağı yollar ülkeye çok ağır bedeller getirecektir. Hükümet şimdi her şeyi cemaate yıkıyor. Başka kurtuluş yolu kalmadı çünkü. Ergenekon’u cemaat yaptı, Balyozu cemaat yaptı. O yaparken sen neredeydin? Birlikte yapmadınız mı? Şimdi kendin söylüyorsun yanlıştı diye. Artık şunu bilmelisin ki; yaşananlardan cemaat kadar sen de sorumlusun.”

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER