SON DAKİKA
Tümü

Ekonomi

Anasayfa / Ekonomi / DEV ŞİRKET PROJEDEN ÇEKİLİYOR…

DEV ŞİRKET PROJEDEN ÇEKİLİYOR…

9 Ocak 2019 / Çarşamba 17:58
Yeni havalimanı...

Yakın tarihin en büyük projelerinden biri olarak gösterilen İstanbul Havalimanı’nın inşasını üstlenen 5 şirketten biri olan ve 25 yıllık işletme hakkının yüzde 20’sini elinde bulunduran Kolin İnşaat projeden çekiliyor.

5’Lİ ORTAKLIK

Şirketin temellerinde Cengiz İnşaat, Mapa İnşaat, Limak, Kalyon ve Kolin ortaklığı yatıyor. Bu 5 firmanın her biri İGA şirketi içerisinde yüzde 20’şer paya sahip. Hisse sahiplerinden Kolin İnşaat tarafından yapılan bir açıklama, kelimenin tam anlamıyla gündemde bomba etkisi yarattı. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘HİSSELERİMİZİN DEVRİ MASADA’

“Türkiye’nin son dönemde ortaya koyduğu önemli mega projelerden biri olan İstanbul Havalimanı’nın sıfır noktasından itibaren ortakları arasında yer alan kuruluşumuz, bu yatırımın projenin tamamlanma aşamasına gelmesi ve işletmeye açılmasıyla birlikte yeni bir değerlendirmeye gitme kararı almıştır. Kolin İnşaat olarak farklı işlerimizde de ortaklığımızı sürdürdüğümüz İGA’daki ortaklarımızla İGA’daki hisselerimizin devri üzerine görüşmeleri sürdürdüğümüzü bildirmek isteriz.”

Kulislerde, Kolin İnşaat’ın bu projedeki paylarının tamamını Kalyon’a devredeceği konuşuluyor.

Kaynak: Yeniçağ

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER