Gündem

Dikbayır ‘Açıklama’

İYİ Parti’de istifalar sürüyor.

Kulislerde İYİ Parti Eğitim Politikaları Başkanı Sevinç Atabay’ın istifa edeceği konuşuluyor. İstifa edeceği söylenen bir diğer isim de İstanbul Milletvekili Salim Ensarioğlu’ydu. Ensarioğlu, Halk TV’ye yaptığı açıklamada şu an için istifa etmeyi düşünmediğini söyledi.

“Ben bu partiye merkez sağ çizgi için geldim” diyen Ensarioğlu, “Şu anda ayrılıklarım var. Buraya oturmadığını veya oturtulmadığını düşünüyorum. İki büyükşehirde İmamoğlu ve Yavaş’ın desteklenmesi taraftarıyım” diye konuştu.

AKŞENER’İN SÖZÜNÜ DOĞRULADI

Tartışmaların odağındaki bir diğer isim ise Ümit Dikbayır. Dikbayır’ın Akşener’in hesaplarını incelettiği iddia edilmiş, Dikbayır bunun için inceleme başlatılmasını, savcılığın da soruşturma başlatmasını talep etmişti. Sonrasında ise Akşener’in Dikbayır ve birkaç kişi için ‘defolup gitsinler’ dediği basına yansımıştı.

Dikbayır da Halk TV’ye yaptığı açıklamada, bu sözün kendilerine kadar geldiğini kabul etti, “Bize iletilmiş bir durum var, doğrudan bizim duyacağımız şekilde söylenmiş zaten. Ben bu partinin kurucuları arasındayım” dedi.

DİKBAYIR: İSTİFALAR DEVAM EDER

“İstifalar devam edecek mi sizce?” sorusunu ise “Çok fazla rahatsızlık duyan insan var, beni arayan vs. Şüphesiz devam edecek, partinin bu halinden kim memnun olur ki? Ama isim vermeyi doğru bulmuyorum” şeklinde yanıtladı.

Dikbayır, şu anda ‘istifa edeceğim’ demese de bu haftaki inceleme sonunda istifa etmesi bekleniyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın eski özel kalem müdürü, İYİ Parti Milletvekili Yüksel Arslan da istifa edeceği yönünde hakkında haberler çıkan isimlerden.

‘ÇÜRÜK ELMALAR’ KİM

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bilge Yılmaz ise Halk TV’ye konuşarak, bu tartışmalara dair görüşünü, istifayı düşünüp düşünmediğini anlattı:

“Parti içinde kendi çıkarını düşünen, ranttan pay almaya çalışanlar var. Çürük elmalar derken onları kastediyorum. İYİ Parti’nin hiç mi kabahati yok? Elbette var. AK Parti’ye geçenler var örneğin. Biz onları neden milletvekili yaptık?

“İSTİFAYI DÜŞÜNMÜYORUM AMA…”

“Partinin bazı yönelimlerini beğenmiyorum ama mücadeleye devam ediyorum. Biz kesin olarak siyaset yapmalıyız. Yavaş ve İmamoğlu üzerinden yapılan ittifak tartışması çok sığ ilerliyor. İstifa etmeyi düşünmüyorum, bu partinin genel başkan yardımcısıyım. Ülkenin yararı için buradayım ama İYİ Parti sürekli yanlış karar verirse de ‘Hiçbir zaman istifa etmem’ diye bir durum yok elbette.”

Özellikle hafta sonu düzenlenecek ve tüm yöneticilerin, milletvekillerinin katılacağı strateji toplantısı büyük önem kazandı.

Kaynak: Halk Tv

Başa dön tuşu