SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Dikkat Çekici Beyanat: ‘KARA KEDİ’

Dikkat Çekici Beyanat: ‘KARA KEDİ’

6 Mart 2020 / Cuma 15:42
Erdoğan, putin, kara kedi...

Erdoğan, Putin’in tavır değişikliğine dair soruyu yanıtladı: “Bir yerden kara kediler girmiş olabilir”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ziyareti sonrası uçakta medya mensuplarıyla bir mülakat gerçekleştirdi.Erdoğan’ın açıklaması şöyle;

‘HAMDOLSUN ATEŞKESİ SAĞLADIK’
Buraya gelirken amacımız ateşkes sağlamaktı. Hamdolsun bunu temin ettik. Tabii rejimin olası ihlal ve saldırılarına karşı her an teyakkuz halinde olacağız. Bu konudaki kararlılığımızı son bir haftada rejime verdirdiğimiz zayiatlarda güçlü bir şekilde gösterdik.

‘ARAYA KARAKEDİ GİRMİŞ OLABİLİR’
“Şu anda Rusya ile olan ikili ilişkilerimiz hiçbir şeye benzemez. Bir taraftan savunma sanayiinde attığımız adımlar, bir taraftan nükleer enerjide attığımız adımlar, bir taraftan Türk Akımı konusunda attığımız adımlar, bir diğer taraftan turizmde attığımız adımlar… Tabii bunların çok büyük önemi haiz. İkili ilişkilerimizin geldiği bu noktalarda bir de üçüncü ülkelerde beraber atabileceğimiz adımların planlamasını yaptığımız dönemi yaşıyoruz. Yani onun için de herhalde bir yerden şöyle kara kediler girmiş olabilir.”

‘S 400 NİSAN AYINDA AKTİF OLACAK’
S-400 şu an artık bizim malımız. Bir taraftan S-400 ile ilgili eğitim çalışmaları vesaire bunlar devam ediyor. S-400’ü büyük oranda teslim almış vaziyetteyiz. Tamamı elimizde. Şu anda tamamı geldi. Nisan ayından itibaren de artık faal hale gelecek. Ama yine söyleyeyim, dün de söyledim yetkililerine; Amerikalılara “Eğer bize Patriot verirseniz biz sizden de Patriot alırız.” dedik.

Kaynak: BBC Türkçe

Etiketler: , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER