Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2480 görüntülenme )

Dikkat! İmralı'da Yatan Katil İçin Algı Operasyonu Başladı!

Yandaş medya kamuoyunda yanlış algı yaratıyor...
 AKP’nin 1 Kasım zaferinden ardından gündem başkanlık sistemine kitlendi. Gözler, Başkanlık sistemi için 400 gerekli oyu bulamayan AKP’nin uygulayacağı stratejiye çevrildi. AKP’nin yeni planı HDP’nin desteğini almak.

 Emre Aköz, “Başkanlık sistemi Öcalan’dan mı geçiyor?” sorusuna yanıt niteliğinde bir yazı kaleme aldı.


Sabah gazetesinin yazarı Emre Aköz Başkanlık sistemine ilişkin bir yazı kaleme aldı.  

Emre Aköz, HDP’nin Başkanlığa destek vermesi durumunda HDP ve PKK’nın taleplerinin karşılanmasıyla ilgili şunları yazdı:


“Öcalan’ın ve PKK’nın önde gelen yöneticilerinin temel talepleri karşılansın… Ulusalcı Kürt Hareketi başkanlığa herkesten önce koşar. Öcalan’ınki kolay: Faraza ev hapsine çıkarılabilir. İletişim imkânı verilir, vs. Ayrıca yerel yönetimlere güç kaydırılır. Hatta uygun miktarda özerklik bile düşünülebilir.

”HDP’nin “istemem yan cebime koy” siyaseti yaptığını belirten E
mre Aköz’ün yazısının tamamı şöyle:

“AK Parti oyların yarısını alınca başkanlık tartışması yine başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu çevresinden bu konuda olumlu yorumların gelmesi gayet normal.

Peki ya… 7 Haziran seçimlerine “Seni başkan yaptırmayacağız” sloganıyla giren… Böylece normalde CHP’ye oy verecek olan bazı kentli kesimlerden de oy toplayan HDP’den, “Başkanlık… tartışılabilir” cümlesinin çıkmasına ne demeli?

Partinin sözcüsü Ayhan Bilgen tam olarak şöyle dedi: “Başkanlık Sistemi dahil tüm modeller tartışılabilir. Ancak tek adamlık gibi özgürlüğü kısıtlayıcı bir yapı olamaz. Toplumun ihtiyacı bu değil.”

Bu sözler “HDP sözünden döndü” diye yorumlanınca… HDP’liler kendilerini şöyle savundu: “Biz başkanlığa hâlâ karşıyız ama her şeyin de tartışılmasını istiyoruz.”

Bunlar boş sözler. AK Parti başkanlığı gündeme getirdiğinde, HDP zaten bu konuyu tartışacak. O halde şimdiden böyle bir laf etmenin âlemi ne? Belli ki HDP’nin dilinin altında bir bakla var.

Bence şöyle: “Seni başkan yaptırmayacağız” HDP’nin stratejik bir sloganı değil. Yani bir kırmızıçizgiyi, olmazsa olmaz bir durumu ifade etmiyor. Öcalan’ın ve PKK’nın önde gelen yöneticilerinin temel talepleri karşılansın… Ulusalcı Kürt Hareketi başkanlığa herkesten önce koşar.Öcalan’ınki kolay: Faraza ev hapsine çıkarılabilir. İletişim imkânı verilir, vs.

Ayrıca yerel yönetimlere güç kaydırılır. Hatta uygun miktarda özerklik bile düşünülebilir.

Bu süreçte en büyük sorunu PKK’nın önde gelen yöneticileri oluşturuyor. Artık “yaşlı” kategorisine giren, ömrünü Ankara’yla savaşta harcamış bu adamlar ne olacak?

Ayrıca… Bir yandan ABD’nin ve Rusya’nın Ortadoğu’daki varlığı… Öte yandan IŞİD saldırıları, PKK’yı ayakta tutan temel öğeler.

Böyle sorunlar olsa da… Başkanlık söz konusu olduğunda, HDP cenahından yükselecek, “konuşalım, tartışalım, şöyle olmaz ama böyle olabilir, bilmem ne modeline varız” diye ifade edilecek bir “istemem yan cebime koy” siyaseti kimseyi şaşırtmasın.”Kaynak : Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ