SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / DİKKAT!.. “METEOROLOJİ’DEN ACİL UYARI”

DİKKAT!.. “METEOROLOJİ’DEN ACİL UYARI”

20 Kasım 2017 / Pazartesi 08:01
YAĞIŞLAR NE ZAMAN BİTECEK?

Meteoroloji'nin verilerine göre İstanbul'da yağmur yağışı çarşamba sabahından itibaren yurdu terk edecek, cuma gününe kadar yağmur ülkenin büyük bir kısmını terk etmiş olacak. Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Bayburt ve Gümüşhane çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Göller yöresi ve Doğu Anadolu'da yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Antalya'nın doğu ilçelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2), Marmara, Kıyı Eğe, Batı Karadeniz'in batısı, Antalya, Adana, Hatay, Osmaniye, Mersin, Konya, Karaman, Kırşehir, Kırıkkale, Çorum, Hakkari ve Bitlis'te kuvvetli olması bekleniyor.

Kaynak: Sözcü

Meteoroloji uyardı, kar Trakya’dan giriş yaptı….
Sabaha yağmurla uyanan İstanbul için bir son dakika uyarısı daha geldi.

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen gelen yağışlar konusunda uyardı. 
Son dakika bilgisinde; İstanbul’da su baskını tehlikesine dikkat çekildi. İstanbul’da etkili olan rüzgarla Beyoğlu Öğretmenevi’nin çatısı uçtu.
Meteoroloji’nin uyardığı kar gelen son dakika bilgisine göre Trakya’dan giriş yaptı… İstanbul’da yağmur saatlerce durmayacak, yapılan son dakika uyarısına göre yağmur önümüzdeki 20 saat boyunca sürecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen hava durumuyla ilgili son detayları Twitter üzerinden paylaştı…

‘EVE ERKEN GİDİN’ UYARISI

Prof.Dr. Orhan Şen’in yağışlar konusunda attığı Tweet şu şekilde;
“İstanbul’da Soğuk hava bugün ÖS etkisini hissettirecek gündüz 8-9 C ye kadar düşer bu da ortalamanın 4-5 C altında demektir Bugün Yarın üşürüz Önümüzdeki 20 saat yağışa dikkat etmeliyiz Mazgallar yapraklarla dolu su birikmeleri olur Eve erken gitsek iyi olur Yarın ÖS yağış kesilir”

Profesör Şen’in yaptığı açıklamaya göre İstanbul’da soğuk havanın etkisi bugün öğleden sonra etkisini hissettirecek, hava gündüz saatlerinde 8-9 derece civarında, yani ortalamanın 4-5 derece altında seyredecek. Bugün ve yarın üşütecek havanın yanında, mazgalları kapatan yaprakların sebep olacağı su birikmelerine dikkat etmek gerekiyor. Evlere erken gitmenin iyi olacağını belirten Şen, yarın öğleden sonra yağışların kesileceğini söyledi.

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER