SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / DİKKAT!.. METEOROLOJİDEN AĞIR UYARI…

DİKKAT!.. METEOROLOJİDEN AĞIR UYARI…

19 Kasım 2017 / Pazar 08:02

BU HAFTA AĞIR SOĞUKLAR GELİYOR

19 Mayıs Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Abdullah Kahraman, “Doğu Avrupa’dan Balkanlar’a, oradan da Türkiye’ye sarkacak kutupsal hava kütlesi ile birlikte bu hafta sıcaklıklar tüm yurtta mevsim normallerinin altına düşüyor” dedi. 
“SEZONUN EN SOĞUK HAVASI”
Pek çok bölge için sezonun şimdiye kadarki en soğuk havasının yaşanacağını belirterek Kahraman, “Kış lastikleri kullanılacak bir hava, insanları kapalı mekanlara kapatacak, salgın hastalıkları artırabilecek bir hava” uyarısında bulundu.

‘HEMEN HER YER KAR GÖRECEK’
Soğuk hava kütlesiyle beraber yağışın da geleceğini belirten Kahraman, “Kıyılar, batı bölgeler ve güneydoğu hariç hemen her yer kar görecek. Yağış miktarı Iç Anadolu ve kısmen Ege’de az, Marmara, Akdeniz, Karadeniz ve Doğu Anadolu’da mevcut kuraklığı kıracak kadar olmasa da fazla. Karadeniz ve Akdeniz kıyılarında rüzgar zaman zaman kuvvetli. ” açıklamasını yaptı.

‘İSTANBUL’DA 6-7 DERECE GÖRÜLEBİLİR’
İstanbul’da bu gece başlayacak yağmurun salı günü ilk saatlere kadar aralıklı olarak süreceğini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Abdullah Kahraman, “Sıcaklıklar hissedilir derecede azalacak. Salı sabahı şehir merkezi 6-7 dereceyi görebilir” dedi.
Kaynak: Ajanslar

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER