SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / ANKARA’DAN BAĞDAT’A DİKKAT ÇEKİCİ MESAJ!..

ANKARA’DAN BAĞDAT’A DİKKAT ÇEKİCİ MESAJ!..

16 Ekim 2017 / Pazartesi 07:31

TÜRKİYE: IRAK HÜKÜMETİNE DESTEĞE HAZIRIZ

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ‘Irak Hükümeti’nin ülkenin toplumsal mozaiğinin bir modelini oluşturan ve tarih boyunca Türkmen soydaşlarımızın yurdu olan Kerkük şehrinde anayasal egemenliğini tesis etmek üzere attığı adımları yakından takip ediyoruz’ denildi.

Açıklamada, 

“PKK’YA MÜSAMAHA EDİLMEYECEK”
“Irak Hükümeti’nin Kerkük’te PKK terör örgütü elemanlarına müsamaha gösterilmeyeceğine, bunların mobilize edilmesinin savaş ilanı telakki edileceğine ilişkin açıklamasını memnuniyetle karşılıyoruz.”

“ERBİL’İ SORUMLU TUTACAĞIZ”

“IKBY’yi son dönemde yaptığı vahim yanlışlara bir yenisini eklememesi yönünde ikaz ediyoruz. Kerkük’te toplumsal huzur ve barışı bozmaya yeltenebilecek PKK terör örgütünün bu bölgede melce bulmasına vesile olanlar tarafımızdan da sorumlu tutulacaktır.”
“İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”

“Bu vesileyle, Irak’ın siyasi birliğinin ve toprak bütünlüğünün korunmasına atfettiğimiz önemi bir kez daha vurguluyoruz. Irak topraklarındaki PKK mevcudiyetinin sonlandırılması bağlamında Irak Hükümeti ile her türlü işbirliğine hazır olduğumuzun altını çiziyoruz.”
“IRAK HÜKÜMETİNİN YANINDAYIZ”
“Türkiye, ülkede kalıcı barış ve istikrarın tesis edilebilmesini teminen atacağı adımlarda Irak Hükümeti’nin yanında yer alacaktır” ifadeleri kullanıldı.

kaynak:iha

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER