SON DAKİKA
Tümü

Ekonomi

Anasayfa / Ekonomi / ‘DOLAR YEDİ LİRA OLACAK’ dedi… JET YALANLAMA!..

‘DOLAR YEDİ LİRA OLACAK’ dedi… JET YALANLAMA!..

7 Ağustos 2018 / Salı 16:58
ABD...

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada “Gerginliklere rağmen ABD, Türkiye’nin sağlam bir dostu ve müttefiki olmayı sürdürmektedir” ifadeleri kullanıldı.

‘DOLAR 7 LİRA OLACAK HABERİ YALANDIR’

ABD Ankara Büyükelçiliği’nin Twitter adresinden yapılan açıklamada, “Mevcut gerginliklere rağmen ABD, Türkiye’nin sağlam bir dostu ve müttefiki olmayı sürdürmektedir. Ülkelerimiz, canlı bir ekonomik ilişkiye sahiptir. Bu nedenle, bir Amerikalı yetkilinin, Amerikan dolarının 7 TL olacağı tahmininde bulunduğu yönünde tamamen temelsiz ve sorumsuz haberlerin Türk medyasında yer alması çok talihsiz ve rahatsız edicidir. Bu, uydurulmuş ve temelsiz bir yalandır” denildi.

NE OLMUŞTU?

Rusya Araştırmaları Enstitüsü (RUSEN) Başkanı Prof. Dr. Salih Yılmaz, 1 Ağustos’ta ziyaretlerine gelen ABD Büyükelçilik yetkilisinin “Doların 7 TL olacağını öngörüyoruz” dediğini öne sürmüştü.

ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Bir Amerikalı yetkilinin, Amerikan dolarının 7 TL olacağı tahmininde bulunduğu” yönündeki haberlerin “yalan” olduğunu kaydetti.

Kaynak: BBC/ Sputnik

Etiketler:, , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER