Gündem

Düğmeye Basıldı.. ‘CHP Aday’

CHP’de değişim rüzgarı giderek güçleniyor. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel canlı yayında, genel başkanlığa adaylığını açıkladı.  Seyit Torun ve Veli Ağbaba’nın da destek verdikleri Özel’in açıklamasından satır başları şöyle:

PARTİ YÖNETİMİ KIRILMAYI GÖRMEZDEN GELDİ

– Ellerinizdeki kitapçık bu amasız, fakatsız çıkılan yolculuğun ilk adımıdır. İlk adımdır ama kararlıdır, birikmiştir, kollektiftir. Tek bir kişinin değil bir kadronun attığı adımdır. Parti yönetimi yenilginin nedenlerini araştırıp yeni bir yol haritası çizmedi. Parti içi iktidarı korumaya odaklandı. Parti yönetimi durumu onarmaya yönelik adımlar atmak yerine bu kırılmayı görmezden gelmeyi tercih etti.

‘39 MİLLETVEKİLİ’ UNUTULMAZ HASAR BIRAKTI

– Partimizin 39 milletvekilliğini başka partilere vermesi unutulmaz hasar bırakmıştır. Aynı şekilde partiler arası imzalanan protokollere dair bilgilendirme dahi yapılmadan süreç izlenmiştir. Sorumluluk üstlenmeyen yönetim tarzı kabul edilemez.

LİDER VE SİYASET YAPMA TARZI YENİLENMELİ

– İkinci yüzyılın CHP’si karar alma süreçleri, katılım ve etik ilkeler bakımından yola devam etmelidir. Partinin lideri, kadro, siyaset yapma tarzı yenilenmeli. Tüzükteki yetki ve sorumlulukları bazen aşan yönetim anlayışı toptan terk edilmelidir. Cumhurriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına adaylığımı ilan ediyorum”.

Özgür Özel’in açıklamaları devam ediyor..

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Başa dön tuşu