Gündem

Düğmeye Basıldı.. ‘Kesin İhraç..’

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurdu.

“İstifalar nedeniyle İYİ Parti’ye haksızca bir yön çizilmeye çalışıldığını görüyoruz. Eleştirilere açığız ancak iş, gerçek dışı beyan ve iftiralar olursa bu başka bir şey. Partiden istifa ediyorsanız, vekillikten de istifa edin. Ümit Dikbayır bugün tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir.”

KAZAN KAYNIYOR

Dikbayır, partinin lideri Meral Akşener’in banka hesaplarını inceletmekle ve belediyelerle ticari ilişkilere girmekle itham edilmişti. Sonrasında ise Akşener’in Dikbayır ve birkaç kişi için ‘defolup gitsinler’ dediği basına yansımıştı.

Dikbayır da Halk TV’ye yaptığı açıklamada, bu sözün kendilerine kadar geldiğini kabul etti, “Bize iletilmiş bir durum var, doğrudan bizim duyacağımız şekilde söylenmiş zaten. Ben bu partinin kurucuları arasındayım” dedi.

DİKBAYIR: İSTİFALAR DEVAM EDER

“İstifalar devam edecek mi sizce?” sorusunu ise “Çok fazla rahatsızlık duyan insan var, beni arayan vs. Şüphesiz devam edecek, partinin bu halinden kim memnun olur ki? Ama isim vermeyi doğru bulmuyorum” şeklinde yanıtladı.

Dikbayır, şu anda ‘istifa edeceğim’ demese de bu haftaki inceleme sonunda istifa etmesi bekleniyordu ancak bugün kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiği açıklandı..

Kaynak: Ajanslar

Başa dön tuşu