SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / Dünyanın En Büyük Orduları!

Dünyanın En Büyük Orduları!

10 Nisan 2017 / Pazartesi 07:07
6-FRANSA
Fransa dünyadaki altıncı en güçlü silahlı kuvvetler olarak konumunu koruyor. Fransa'nın büyük bir askeri gücü bulunmuyor ancak güçlerinin profesyonel ve mükemmel bir şekilde eğitildiği biliniyor. Fransız ordusu, özellikle Afrika çapında rutin konuşlandırmaya giren en orduların başında geliyor. 62.3 milyar dolarlık bir bütçeye ve 202.761 aktif cephe hattı personeline, 423 tank, 1.264 uçak ve 10 adet denizaltıya sahip.

Her ülke sınırlarını, vatandaşlarını savaşlarda ve zor zamanlarda korumak için bir orduya sahiptir. Kuşkusuz sebep, ordunun gücünü belirlemede rol oynayan önemli bir faktördür. Bu sıralamada asker sayısı veya askerlerinin aldığı eğitim kalitesine değil, esasen ülkenin sahip olduğu askeri materyallerin niceliğine ve kalitesine bağlıdır. Tahmin edeceğiniz gibi ABD ordusu bu listenin başında, ama diğer 9 ülke hangisi?
Kaynak:cnnturk 7-GÜNEY KORE
İç savaştan muzdarip olan Kore’de, iki taraftan Kuzey Kore’nin saldırganlığı neticesinde Güney Kore büyük ve iyi eğitilmiş bir ordu kurma zorundaydı. Bu nedenle neredeyse yıllık bütçesi 62 milyar doları buluyor. Güney Kore’nin 624.465 aktif cephe personeli, 2.381 tankı, 1.412 uçak ve 13 adet denizaltısı var. Ordusu yedinci olarak sıralanabilir, ancak dünyanın altıncı en büyük hava kuvvetine sahiptir.

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER