Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 5 izlenme )

EL EZHER... "TÜRK DİZİLERİ BİR TEHDİT"

EL EZHER: "TÜRK DİZİLERİ TOPLUM İÇİN BİR TEHDİT"

Suudi Arabistan merkezli TV kanallarından Türk dizilerinin kaldırılmasının ardından, Sünni İslam'ın en önemli yüksek öğretim merkezi kabul edilen Mısır'daki El Ezher Üniversitesi'nden ''Türk dizileri toplum için gerçek bir tehdit'' çıkışı geldi.


'MISIR'A TEHDİT, ARAP KÜLTÜRÜNE ZARAR'

''Türk ve Hint dizileri Mısır’ın istikrarını tehdit ediyor. Bunların topluma gerçek bir tehdit olduğunu düşünüyorum. Arapça'nın zarar görmesinin sebebi budur'' iddiasında bulunan Rektör Yardımcısı, diğer yandan El Ezher Tercüme Merkezi'nde artık yeni bir fikri tatbik edeceklerini söyledi.

'DİNDE ZORLAMA OLMAZ, DÜNYAYA ANLATACAĞIZ'

Bundan böyle merkezin baş görevinin 'dinde zorlama olmadığına, herkesin istediği inancı tercih etme özgürlüğü bulunduğuna dair dünyayı bilgilendirmek' olacağını anlatan Yusuf Amer, merkezde 13 dile çeviir yapıldığını, bunlara yakında Çince ve Japonca'nın ekleneceğini kaydetti.

ÖZEL TV ŞİRKETİ: "TÜRK DİZİLERİNİ DURDURMAMIZ İÇİN EMİR VERİLDİ"

Daha önce Suudilerin uydudan yayın yapan TV ağı MBC, 10 yıldan uzun süredir destek verdiği Türk dizisi yayımlarını geçen ay aniden kesmişti. 

Ortadoğu'daki en büyük özel TV ağlarından biri olan MBC, gelen tepkiler üzerine, pazartesi günü 'Türkiye ile Arap ülkeleri arasında artan gerilimin ardından Türk dizilerini yayınlamayı durdurması yönünde doğrudan emir aldığını' açıkladı.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ