SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Erdoğan: ‘BİZ YAPTIK BİZ, YATAN ŞİMDİ ÇIKMAK İSTEMİYOR’

Erdoğan: ‘BİZ YAPTIK BİZ, YATAN ŞİMDİ ÇIKMAK İSTEMİYOR’

24 Şubat 2019 / Pazar 17:23
Kayseri...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri’de yaptığı konuşmada, şehir hastanelerine giren hastaların çıkmak istemediğini belirterek, Kayseri’de millet bahçesi içine millet kıraathanesi yapacaklarını söyledi. Erdoğan, şehir hastanelerine giren hastaların çıkmak istemediğini belirterek, Kayseri’de millet bahçesi içine millet kıraathanesi yapacaklarını söyledi.

ERDOĞAN: ‘İNŞALLAH BU HASTANELERİN MÜŞTERİSİ ÇOK DAHA ARTACAK’ DEMİŞTİ

Yerel seçim kampanyasına Kayseri’de düzenlenen mitingle devam eden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentte yapılan yatırımları anlattı. Çok sayıda yeni tesisin hizmete alındığını belirten Erdoğan, daha önce katıldığı CNN Türk-Kanal D ortak yayınında “Bu hastanelerin müşterisi inşallah çok daha artacak’ dediği şehir hastanesinin Kayseri’deki sağlık hizmeti kalitesini arttıracağını belirtti.

Kayseri’ye yapılan alt ve üst yapı yatırımlarını da değinen Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla ilgili SGK Başkanlığı dönemindeki iddiaları hatırlatarak oy istedi Erdoğan, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

ERDOĞAN: HASTANEYE GİREN ÇIKMAK İSTEMİYOR’

‘’Dersini iyi çalış öğren de öyle gel. Millet Bahçesi içine Millet Kıraathanesi yapacağız. 24 saat açık olacak gençler gelecek ders çalışacak. Sağlıkta 15’i hastane olmak üzere Kayseri’ye 45 tesis yaptık. Kayseri Şehir hastanemiz bin 607 yatak kapasiteli’. Geçenlerde bir hasta gelmiş. Bir günlük bir stent takma olayı. Hasta, doktora demiş ki ‘Ben burada 3-4 gün daha kalayım” demiş.”

ERDOĞAN DAHA ÖNCE NE DEMİŞTİ

2018 yılında katıldığı CNN Türk-Kanal D ortak yayınında ‘’Proje bizim işimiz’’ diyerek Şehir Hastanelerini anlatmıştı:

‘İNŞALLAH BU HASTENELERİN MÜŞTESİRİSİ ÇOK DAHA ARTACAK’

“Sayın Kılıçdaroğlu’nun böyle bir projesi varsa bu zamana kadar niye açıklamadı? Kılıçdaroğlu ne anlar projeden? SSK Genel Müdürlüğü yaptığında hastanelerin durumu neydi? Sen böyle bir insansan neden genel müdür olduğunda doğru dürüst hastane ortaya koymadın? Bunlar proje insanı değil. Bunlar projeden anlamaz. Proje bizim işimiz. Avrupalı buraya gelsin. Tek derdimiz kalite sahibi doktorlarımızı arttırmak. Onları artırdığımızda bu hastanelerin müşterisi inşallah çok daha artacak.”

‘BİZDEN ÖNCE MR MI VARDI TOMOGRAFİ Mİ VARDI’

“ Şu an bile vatandaşlarımız buraya geldiğinde o kadar mutlu oluyor ki. Gidiyorum, gözleri doluyor. ‘Ey Tayyibim diyor, sen bu hastaneleri yaptın. Ben ne davarımı ne ineğimi sattım… Buraya para ödemeden yattım’ diyor. Biz gelmeden önce MR mı vardı, tomografi mi vardı? Geldiğimizde birkaç tane kırık dökük ambulans vardı. Eskiden köpeklerin çektiği ambulans ile götürülürdü. Şimdi paletli ambulanslarla bu işi yapıyoruz. Sayın İnce bunları nasıl görmemezlikten gelirsin. 5000 ambulansı sağlık örgütümüze dâhil ettik. Yapıyoruz ve yapacağız. Mutluluk bu, huzur bu.”

Kaynak: Yeniçağ

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER