SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Erdoğan: "BU BEDELİ ÖDEYECEĞİZ"

Erdoğan: "BU BEDELİ ÖDEYECEĞİZ"

8 Aralık 2016 / Perşembe 06:27

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarıymış…

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na çok sert sözlerle yüklendi ve “Ona mektup yazmanızı istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenenen 17. Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan’ın gündeminde Güneydoğu başta olmak üzere yurt çapında sürdürülen terörle mücadele vardı.

Erdoğan “Ülkemizin belli yerlerinde süren, birliğimize saldırılar konusunda teröristlerin yanında yer alanlara hadlerini bildireceğiz” dedi.Muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Aldığımız her şehit haberi yüreğimizi yakıyor ama ülkemizin bekası için bu bedeli ödemek zorundayız.


“DEVLETİN DEĞİL, TERÖRİSTLERİN YANINDA YER ALANLARA HADLERİNİ BİLDİRECEĞİZ”
Erdoğan, “İçinde bulundukları geminin dibini delmeye çalışanlara elbette tavır koyacağız. Devletin değil, teröristlerin yanında yer alanlara hadlerini bildireceğiz. Abdestimizden şüphemiz olmadığı için namazımızdan da şüphemiz yoktur. Doğu ve Güneydoğu’da Kandil’den gelen talimatların gereğidir. Tüm hayatları ellerinde ipleri tutanlara hizmet etmekle geçti. Doğu ve Güneydoğu’daki bazı yerlerdeki güvenlik sorununu yakından takip ediyoruz.

Yaşananlar sadece bir güvenlik sorunundan ibaret değil. Camilerimizi, okullarımızı, hastaneleri nasıl yaktıklarını görüyorsunuz. Bölge halkı terör örgütüne alet olmayı reddetmiştir. Vatandaşlarımızın zararlarını elbette karşılayacağız. Ama şehitlerimizi geri getiremeyiz. Ama bu vatan bize kolay kalmadı. Bölücü terör örgütüyle mücadele sonuna kadar taviz vermeden devam edecek. Bu vatan topraklarında kimse operasyon yapamaz” diye konuştu.

“ÜLKEMİZİN VE MİLLETİMİZİN BEKASI İÇİN BU BEDELİ ÖDEMEK MECBURİYETİNDEYİZ”
Erdoğan, “Aldığımız her şehit haberi, hayatını kaybeden her masum insan ailesiyle birlikte bizim de yüreğimizi yakıyor. Ülkemizin ve milletimizin bekası için bu bedeli ödemek mecburiyetindeyiz. Bu topraklar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınındır. Sadece Türkiye Cumhuriyeti devleti var. Yok paralelmiş yok bu devletmiş. Böyle bir şey yok. Sadece Türkiye Cumhuriyeti devleti var” dedi.

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER