SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / ERDOĞAN “BU TEZGAHIN ARKASINDA EVANGELİST VAR” Dedi… ORTALIK KARIŞTI!..

ERDOĞAN “BU TEZGAHIN ARKASINDA EVANGELİST VAR” Dedi… ORTALIK KARIŞTI!..

10 Aralık 2017 / Pazar 07:08
Bu durum bize açıkça göstermektedir ki Türkiye Özal’dan günümüze, Ecevit’in üçlü koalisyonu hariç, izlediği siyaset ile doğrudan ABD-AB-İsrail’in küresel oyununa destek vermiş ve bu güçlerin yanında hareket etmiştir. Kürdistan projesi de bu destek sayesinde işlemesini sürdürmüştür.

“ZARRAB DAVASI”

Erdoğan siyasetinin ABD’ye desteği ta ki Zarrab davasına kadar sürmüş ama bu davada kendisi hedef alınınca Türkiye’de siyaset inanılmaz bir biçimde yön değiştirmiştir. Barzani’ye karşı çıkmalar, S 400 projesi, Rusya ile ittifak, ABD’ye karşı başlayan ağır suçlamalar hep Zarrab vakası sonrasına denk gelmektedir.

PEKİ ZARRAB DAVASININ ÖNEMİ NEDİR?

İsrail Ortadoğu'da kendine en büyük tehdit olarak İran'ı görüyor. Ve İran'ın şu ya da bu şekilde nükleer silah sahibi olması durumunda, İsrail'in varlığının çok ağır bir tehlikeye düşeceğini de biliyor. İşte İran'a ambargo dedikleri bu; İran'ın ne pahasına olursa olsun nükleer silah kapasitesine sahip olmasını engellemek. Bu yüzden bu ambargo kondu.

Ama Zarrab Türkiye'deki iş ortakları eliyle bu ambargoyu deldi ve İran'a çok yüklü miktarda para gönderilmesini sağladı. Bu para zaten İran'ın Halk Bankasında bulunan parasıydı ama bu paranın doğrudan İran'ın eline geçmemesi gerekiyordu, yerine gıda ve sağlık ürünleri gibi nükleer silahla bağı olmayan maddelerin ancak ithalatını yapabilecekti. Ama olmadı ve parayı Zarrab eliyle aldı.

ABD ve İsrail'in Erdoğan'a yüklenmesi altında yatan neden de bu, başkası değil. Çünkü zaten Zarrab davasına kadar AKP siyasetiyle ABD atbaşı gidiyordu.

İşte Türkiye'de siyasetin yön değiştirmesi altında yatan bu dava ve bu dava milli değil şahsi!..

Erdoğan'ın evangelist dediği ABD-İsrail ve arkasındaki İngiltere. Ama ilginçtir Zarrab davası öncesinde de bunlar evangelistti, hedefleri aynı hedef, projeleri de aynı projeydi!..

Peki şimdi...

Şahsi ve siyasi çıkarları uğruna ulusal çıkarları yok saymak ve kendi ulusal bütünlüğünü parçalama tehlikesiyle karşı karşıya bırakmak pahasına manevra yapan bir siyaset, Türk milleti ve devletinin izleyebileceği bir siyaset olabilir mi?

Asla!

Erdal Sarızeybek
Başvuru kitabı: Nil’den Fırat’a Devlet Oyunları, MENORA/ Işığın Gölgesindeki Darbe

EVANGELİST-EVANGELİZM NEDİR, ZARRAB’LA NE İLGİSİ VAR?
Önce Yahudiliğin, ardından Hıristiyanlığın Orta Doğu’da ortaya çıkması ve dünyada kendisine çok geniş bir uygulama alanı bulması karşısında binlerce yıldır bölgede dinlerarası çatışmalar yaşandı.
Bugün müttefik olan Yahudi ve Hristiyan toplumları bir zamanlar amansız düşmandılar. Bunun açık kanıtı; Hıristiyan Roma’nın Yahudi Kudüs’ü ve Yahudilerin kutsal tapınağı olan Süleyman Mabedi/Net Amikdaş’ı yakıp yıkışı, yüz binlerce Yahudi’yi öldürmesi ve ardından hepsini dünyada sürgüne gönderişi…
Peki, bu Hıristiyan-Yahudi çatışması ne zaman son bulmuştu?
“EVANJELİZM BİR YAHUDİ-HRİSTİYAN İTTİFAKIDIR”

İşte bu soruya doğru yanıtı “Evanjelizm” veriyor. Bu yeni dini öğretinin sahipleri “Kitab-ı Mukaddes” adıyla yeni bir din kitabı yayınlayarak bu iki farklı inanç dünyasını birleştiriyor. Bu yeni din kitabına açıldığında, baştaki bakıldığında birinci bölümde “Eski Ahit/Eski Anlaşma” yani Yahudilerin din kitabı “Tanah/Tevrat’ın yer aldığı; ikinci bölümde ise “İncil/Yeni Ahit/Yeni Anlaşma/ “ yani Hıristiyanların kutsal kitabı İncil’in yer aldığı görülüyor.

Bu bir teo-stratejik bir ittifaktır; Hıristiyan-Yahudi ittifakı…

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER