Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 1 izlenme )

ERDOĞAN'DAN GECE YARISI SÜRPRİZ TELEFON!..

GECE YARISI TELEFON: “ABD İLE MÜTTEFİKLİK RUHUNA UYGUN İŞBİRLİĞİ YAPILACAK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu akşam gerçekleşen görüşmede, ikili ve bölgesel konularda görüş teatisinde bulunuldu.

“İLİŞKİLER DAHA DA GÜÇLENDİRİLECEK”

Suriye ve Irak'taki son gelişmelerin yanı sıra "terörle mücadele" konusunu ele alan iki lider, "müttefiklik ruhuna uygun biçimde iş birliği ve koordinasyonu daha da artırma kararlılıklarını" teyit etti. Görüşmede Gazze'de bugün yaşanan olaylara da değinildi.


BEYAZ SARAY SESSİZ

Beyaz Saray'dan görüşmeyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

NELER OLDU?

IŞİD'le mücadele koalisyonu çerçevesinde ABD, Suriye’nin kuzeyindeki Menbiç’te özel operasyonlar birliğini bu hafta genişletti. ABD ordu sözcüsü ve koalisyonun halkla ilişkiler direktörü Albay Veale, takviye askerlerin sayısıyla ilgili bilgi vermedi.

MENBİÇ'E ÖZEL BİRLİK TAKVİYESİ YAPILDI”

ABD ordu sözcüsü Albay Thomas F. Veale yaptığı açıklamada yeni konuşlanmanın bölgedeki koalisyon askerlerinin güvenliğinin sağlanması için bir koruma önlemi olduğunu iddia etti.

Veale, "Koalisyon güçleri, Menbiç Askeri Konseyi ile resmi ilişkileri üzerinden, operasyonlar için ortak bir işbirliği mekanizması oluşturuyor" dedi.

“TÜRKİYE 'MENBİÇ’TE GÜÇ KULLANABİLİRİZ' DEDİ”


Hafta içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu'nun bildirisinde YPG'nin bölgeden hemen çekilmemesi halinde Ankara'nın harekete geçeceği uyarısı yer almıştı. Bildiride, "Münbiç'teki teröristlerin bir an önce bölgeden uzaklaştırılması gerektiği, aksi takdirde Türkiye'nin, diğer bölgelerde olduğu gibi burada da bizzat insiyatif kullanmaktan çekinmeyeceği" belirtilmişti.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ