SON DAKİKA
Tümü

Video Haber

Anasayfa / Video Haber / FLAŞ!.. AKP GENEL BAŞKANI ERDOĞAN’DAN RIZA ZARRAB AÇIKLAMASI…

FLAŞ!.. AKP GENEL BAŞKANI ERDOĞAN’DAN RIZA ZARRAB AÇIKLAMASI…

21 Kasım 2017 / Salı 06:47

Erdoğan’dan Rıza Sarraf mesajı…
RDOĞAN: 17/25 TARİHİN EN BÜYÜK TUZAĞI

TBMM grup toplantısında konuşan AKP Genel Başkanı Erdoğan, Zarrab davasına ilişkin açıklamada bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“APTALLIK DEĞİL ALÇAKLIK”

“Her şeyi denediler ama Türkiye’yi teslim alamadılar. Şimdi işi ülkemizi uluslararası alanda itibarsızlaştırmaya ve böylece kendi istedikleri yöne itmeye çalışıyorlar. Ülkemize yönelik saldırılar aptalın değil ancak alçakların işi olabilecek mahiyettedir. Biz bu mesajların anlamının farkındayız.”

” 17/25 ARALIK TARİHİN EN BÜYÜK TUZAĞI”

“17-25 Aralık’ta ülkemize tarihin en büyük tuzaklarından biri kuruldu. Bu tuzak başarısız olunca aynı tezgahı götürdüler Amerika’da kurdular. Birileri hala FETÖ’nün ağzı ile itham etmeyi sürdürüyorsa sebebi onlara verilen rolü oynamaktır. Aynı çevreler hepimizin gözü önünde yaşanan 15 Temmuz ihanetine hala tiyatro, kontrollü darbe diyebiliyorsa bu sözü onlara kimlerin söylettiğine bakmak gerekir”.

SARRAF DAVASI SON DAKİKA:

ABD’de görülen Reza Zarrab davasında son dönemde gündeme oturan ‘Zarrab itirafçı mı oldu’ tartışması ilk kez mahkemenin resmi belgelerine de yansıdı.

“SANIK LİSTESİNDEN ADI ÇIKARILDI”

Mahkeme Hakimi Richard Berman, jürili duruşmaya günler kala verdiği kararda ilk kez ‘Sanık’ bölümünden Reza Zarrab’ın adını çıkardı.

Mahkeme belgelerinde, gerek savcılık dilekçelerinde gerek Hakim Bermen’ın yazılı kararlarında sanık bölümüne hep ilk Zarrab’ın adı yazılıyor, belgelerde ya sanıkların isimlerinin tümü yazılı oluyor, ya da sadece ‘Zarrab ve diğerleri’ olarak geçiyordu.

TEK SANIK: HAKAN ATİLLA”

Hakim Berman’ın 20 Aralık tarihli son kararında ise Zarrab’ın adı hiç yer almadı, sanık bölümünde sadece ‘Mehmet Hakan Atilla’ ismi yer aldı.

Kaynak: Ajanslar

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER