SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Erdoğan iftarlık ağzını açtı: ‘KAZANI KAYNATTILAR, OYLARI ÇALDILAR’

Erdoğan iftarlık ağzını açtı: ‘KAZANI KAYNATTILAR, OYLARI ÇALDILAR’

12 Mayıs 2019 / Pazar 21:55
İstanbul Beyoğlu'nda katıldığı iftar programında konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

İstanbul Beyoğlu’nda katıldığı iftar programında konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Taksim’de anırmaktan, koltuğunu bırakmaya kadar nice büyük laflar edenlerin hepsi de sözlerinin üzerine yattı. Kazanı kaynattılar, oyları çaldılar. Kendine güvenmeyenler Gezi’deki tencere tava çalma hadisesinde olduğu gibi kendileri çalar, oynar” dedi. Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

‘BUNLAR TEHDİT DİYOR’

“Ana muhalefetin başındaki zat, nasıl tehditler sallıyor ortada. Anayasanın 138. maddesini ayaklar altına alıyor ama buna karşı hiçbir ses yok. İma dahi edemez, ben söylemiyorum Anayasa söylüyor. Bunlar imayı bırakın tehdit ediyor. Sandıktan korkan siyasetçilerin olduğu tek yer bizim memleketimizdir. Halbuki bir yerde seçim yapılıyorsa, gerektiğinde yenileniyorsa orada demokrasi işliyor demektir. Bu demokrasi nasipsizleri ne yaparsa yapsın umursamayacak ve sonuna kadar milli iradenin sandığın yanında yer almasını sürdüreceğiz.”

‘OYLARI ÇALDILAR’

“ Kazanı kaynattılar, oyları çaldılar, milletimiz 23 Haziran’da gereken cevabı verecektir. Sandıklardan oyları çalanlarla benim milletimin bir arada olacağına zerre kadar ihtimal vermiyorum. Bir ülkede seçim yapılıyorsa ve yenileniyorsa, orada demokrasi işliyor demektir. Sandıktan korkan siyasetçilerin olduğu tek yer bizim memleketimizdir. “

‘TAKSİM’DE ANIRDILAR’

“Sanatçı, sanatıyla konuşur, dalkavukluk yapmaz. Türkiye demokrasi tarihinin en önemli özelliği, milletimizin hak arama mücadelesidir. Taksim’de anırmaktan, koltuğunu bırakmaya kadar nice büyük laflar edenlerin hepsi de sözlerinin üzerine yattı. Bunların altından katıksız bir despotizm, bir medeniyet düşmanlığı çıkar. Siyaset meydanı er meydanıdır. Kendine güvenmeyenler Gezi’deki tencere tava çalma hadisesinde olduğu gibi kendileri çalar, oynar.” Diyerek muhafeleti eleştirdi.

Kaynak: Sputnik News

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER