SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Erdoğan: ‘SEÇMENE BİRE BİR MARKAJ’

Erdoğan: ‘SEÇMENE BİRE BİR MARKAJ’

10 Şubat 2019 / Pazar 17:51
Gelsin çaylar...

İstanbul Sandık Başkanları Buluşması öncesinde Sinan Erdem Spor Salonunun önünde kurulan çadırda partililere seslenen Erdoğan, İstanbul’da tüm sandıkların kontrol altında tutulması istedi.

SEÇMENE MARKAJ

Sandıklara tam manasıyla hakim olmak için yaptıklarını, sandık esaslı bir seçim çalışması modeli olduğunu dile getiren Erdoğan ‘Ortalama diyelim ki bir sandıkta 300-350 seçmen var. Bunları paylaşacağız. Ana kademe 3’te 1’ini, diğer 3’te 1’ini kadın kolları, diğer 3’te 1’ini gençlik kolları. Sandık seçmen listesini koyacağız önümüze ve bunların üzerinde çalışacağız.” dedi.

‘GELSİN ÇAYLAR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır, diyorduk. Şimdi değiştirdik işi, şimdi de çay. Buna da ne diyoruz, ‘çay keyfi’ Bu çok önemli. Keyifli çaylar yudumlasın millet. Yani bunu Rizeli olduğum için söylemiyorum. Çayın gerçeği bu olduğu için söylüyorum” dedi.

‘HER SANDIKTA SEÇMENLERİ YAKIN MARKAJA ALIN’

Ana kademe, kadın ve gençlik kolları olmak üzere sandıklara hakim olacaklarını belirten Erdoğan, “Sandıklarda en ufak bir su sızmasına, kaçağa yol vermeyeceğiz. Ortalama diyelim ki bir sandıkta 300-350 seçmen var. Bunları paylaşacağız. Ana kademe 3’te 1’ini, diğer 3’te 1’ini kadın kolları, diğer 3’te 1’ini gençlik kolları. Sandık seçmen listesini koyacağız önümüze ve bunların üzerinde çalışacağız. Gençler, gençlere ulaşacak. Kadınlar, kadınlara ulaşacak. Ana kademe, ana kademeye ulaşacak ve bunların üzerinde çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

“ÇAY KEYFİ ÇOK ÖNEMLİ”

Önceki seçimde vatandaşlara kahve dağıtıldığını hatırlatan Erdoğan, yarından sonra partililere 200-250 gramlık çay paketleri dağıtılacağını, bunların seçmenlere ulaştırılacağını söyledi.

‘SEÇMENLERE ÇAY İKRAM EDİN’

Erdoğan, ” ‘Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır’ diyorduk. Şimdi değiştirdik işi, şimdi de çay. Buna da ne diyoruz, ‘çay keyfi’ Bu çok önemli. Keyifli çaylar yudumlasın millet. Yani bunu Rizeli olduğum için söylemiyorum. Çayın gerçeği bu olduğu için söylüyorum. Bütün hanım kardeşlerim, hazırlanan çay poşetlerini teşkilatımız sizlere teslim edecek, siz de bunları ikram edeceksiniz ve ‘keyifli saatler’ diyeceksiniz.

Bununla beraber inşallah evlere gireceğiz ve evlerde bu keyifli saatler olurken bir diğer tarafta da inşallah siz unutulmayacaksınız, biz unutulmayacağız ve beraberce bu yolda yürüyeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER