SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / ERDOĞAN’DAN ŞOK AÇIKLAMA!.. TARİH VERDİ… SAVAŞA SON ADIM!..

ERDOĞAN’DAN ŞOK AÇIKLAMA!.. TARİH VERDİ… SAVAŞA SON ADIM!..

13 Ocak 2018 / Cumartesi 07:56

ERDOĞAN: BİR HAFTAYA KALMAZ NE YAPACAĞIMIZI GÖRECEKLER

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan Elazığ’da partisinin il kongresinde konuştu.

Erdoğan, Suriye’de yaşananlarla ilgili, ” Münbiç’te bize verilen sözler yerine getirilmezse kendi göbeğimizi keseceğiz. Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması özetle şöyle:

‘ORAYI BAŞLARINA YIKACAĞIZ’

“Biz tarihimizden ders almasını bilen bir milletiz. Sınıflarımız boyunca aktif bir politika izliyoruz. Fırat Kalkanı harekatı ile terör koridorunu bıçakla keser gibi kesip attık. İdlib operasyonu ile bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz. Afrin’de teröristler teslim olmazsa orayı başlarına yıkacağız. Münbiç’te bize verilen sözler yerine getirilmezse kendi göbeğimizi keseceğiz”.

‘BİR HAFTAYA KALMAZ NE YAPACAĞIMIZI GÖRECEKLER’

“Tek bir terörist kalmayıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler. Dün Cerablus’tan El Bab’a kadar 3 bin DEAŞ’lıyı imha etmiştik. Yarın gerekiyorsa 3 bin teröristi daha imha ederiz. Bu mücadelede karşımızda yer alacak olanlar dönüp kendilerine bir baksınlar. Bu devletin tek bir çakıl taşını, milletin tek bir evladını kimseye kaptıracak değiliz.

‘YILANLA YATAĞA GİREN NETİCESİNE KATLANIR’

Bölge politikalarımızı ABD ile yürütmek istiyoruz. Bu tek taraflı olmaz. Yılanla yatağa giren neticelerine katlanır. ABD, yılan çukuruna atmakta bu kadar ısrarcıysa… Biz kendi başımızın çaresine bakarız.”

Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER