SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / ERDOĞAN’DAN ŞAŞIRTICI AÇIKLAMA!..

ERDOĞAN’DAN ŞAŞIRTICI AÇIKLAMA!..

4 Aralık 2017 / Pazartesi 07:24

ERDOĞAN: HERKES PARASINI YURT DIŞINA ÇIKARABİLİR


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Engelliler Haftası Programına katıldı. 

Erdoğan dünkü ‘ bazı sinyaller alıyorum bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretleri olduğunu duyuyorum’ sözlerine açıklık getirdi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:
“MAL VARLIKLARINI YURT DIŞINA KAÇIRANLAR VAR DEMİŞTİM
“Dün Muş’ta bazı sinyaller aldığımı belirterek orayı düzeltelim. Mal varlıklarını başka ülkelere kaçırmaya çalışanlar bulunduğunu söylemiştim. Bizim bu kazançları yurt dışına kaçırmak isteyenlere iyi gözle bakmayacağımızı belirtmiştik. Bunun üzerine farklı değerlendirmeler yapıldığını gördük”.
“SERBEST PİYASA VAR, HERKES PARASINI ÇIKARABİLİR”
“Bu ülkenin en yüksek merci olarak şu hususu kesin ifade etmek istiyorum. Türkiye serbest piyasa ekonomisine sahiptir. 1989 yılından beri isteyen herkesin yurt dışına parasını çıkarma hakkı vardır ve bu devam etmektedir. Yatırımcı çekmenin yanında yurt dışına yatırım yapan da bir ülkeyiz.”
BEN ÖRGÜTLE BAĞLANTILI MAL KAÇIRANLAR İÇİN HAİN DEDİM”

“ Benim sermaye hareketlerini sınırlandırılmasıyla ilgili bir talimatım söz konusu değildir. Benim sermaye hareketlerini sınırlandırılmasıyla ilgili bir talimatım söz konusu değildir. FETÖ gibi PKK gibi örgütlerle bağlantılı olduğu için paralarıyla beraber bu ülkedeki kaynakları kaçıranlar zaten haindir. Onlarla ilgili nefes tüketmeye gerek duymuyorum.”
“ İŞ ADAMLAR MİLLİ VE YERLİ DURUŞ GÖSTERSİN”
“ Benim söylediğim ülkelerimizin ekonomik olarak baskı altına alınmaya çalıştığı şu dönemde iş adamlarımızın yerli ve milli duruş sergilemesi gerektiğidir. İş adamları şu dönem sahip çıkmayacaklarsa ekonomiye ne zaman sahip çıkacaklar”.
DÜN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bazı haberler alıyorum bazı sinyaller alıyorum bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretleri olduğunu duyuyorum. Ve burada sesleniyorum. Önce kabinemize sesleniyorum. Bunların hiçbirine çıkış için izin vermemelisiniz” diye konuşmuştu.
Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER