SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / ERDOĞAN’DAN BOMBA İTİRAF… “OYUNA GELDİK”

ERDOĞAN’DAN BOMBA İTİRAF… “OYUNA GELDİK”

6 Mart 2018 / Salı 15:53
Tezgah...

ERDOĞAN: “OYUNA GELDİK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde Yargıtayın 150. Yılı Sempozyumu’na ve Yeni Yargıtay Binası Temel Atma Töreni’nde konuştu.
Erdoğan, Saray’da yaptığı konuşmada “FETÖ UYAP tezgahını iyi kullandı. Özeleştiri olarak söylüyorum, biz de bu tezgaha geldik.” diyerek bir itirafta daha bulundu. Erdoğan konuşmasına şöye devam etti:

“REFORM YAPTIK”

“Biz, insanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesine gönülden bağlı bir şekilde ülke yönetimini devraldık. Hükümete geldiğimizde milletimize, eğitim, sağlık, adalet sözünü vermiştik. Bu anlayışla Cumhuriyet tarihinin kuruluşundan sonraki hukuk reformlarını geçtiğimiz 15 yıl içinde gerçekleştirdik. Yargı makamlarını kaymakamlıkların bodrum katındaki izbe mekanlardan biz kurtardık.”

“FETÖ TEZGAHI İYİ KURMUŞ, OYUNA GELDİK”

“Pek tasvip etmiyorum ama UYAP ile adliyeleri birbirine bağlayarak yapılan işlemler rahatça takip ediliyor. Bana göre çokça sıkıntılarını açıkça görüyoruz. Keşke bu şekilde değil de klasik sistemde bu iş geç de olsa yürüse daha adil olarak tecelli etseydi. UYAP’ta FETÖ’nün bu tezgahı iyi kurmuş olması, özeleştiri olarak söylüyorum. Biz de bu oyuna geldik. Geç gelen adalet, adalet değildir. Elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz.”

Kaynak: TRT

Etiketler:, ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER