SON DAKİKA
Tümü

Bilim

Anasayfa / Bilim / ERDOĞAN’DAN HOCAEFENDİLERE İLGİNÇ YANIT!..

ERDOĞAN’DAN HOCAEFENDİLERE İLGİNÇ YANIT!..

8 Mart 2018 / Perşembe 18:42
Nasıl yani?

ERDOĞAN: “BİRÇOK HOCAEFENDİ BENİ TEFE KOYACAK”

Kendisini din adamı olarak tanımlayarak kadınlarla ilgili fetvalar verenleri eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Varoluş gayesi sadece istismar olan, milletin, dinimizin değerleriyle hesaplaşmaktan başka hedefi olmayan marjinalleri asla dikkate almayız. Beni birçok hocaefendi tefe koyacak o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Dünya Kadınlar Günü Programı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

‘ŞAHSIM KADAR DUYARLI BİR BAŞKA CUMHURBAŞKANI VAR MIDIR BİLMİYORUM’

“Kadınlarımızın hakları, hukukları, sorunları konusunda şahsım kadar duyarlı, somut politikalar üretmiş, icraat ortaya koymuş bir başka cumhurbaşkanı var mıdır bilmiyorum. En az 3 çocuk dediğimde rahatsız olanlar bu millete düşman oldukları için rahatsız oluyor.”

‘MARJİNALLERİ ASLA DİKKATE ALMAYIZ’

“Son günlerde bakıyorsunuz din adamı olarak ortaya çıkıp da ne yazık ki kadınla ilgili çok farklı açıklamalarda bulunup, dinimizde kesinlikle yeri olmayan bazı kendine göre içtihatta bulunan kişiler çıkıyor ortaya. Anlamak mümkün değil. Yani bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada, farklı bir asırda, zamanda yaşıyorlar. Çünkü İslam’ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar.”

“BİRÇOK HOCAEFENDİ BENİ TEFE KOYACAK”

“Varoluş gayesi sadece istismar olan, milletin, dinimizin değerleriyle hesaplaşmaktan başka hedefi olmayan marjinalleri asla dikkate almayız. Beni birçok hocaefendi tefe koyacak o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın.”

Kaynak: Sputnik News

Etiketler: , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER