SON DAKİKA
Tümü

Eğitim

Anasayfa / Eğitim / ERDOĞAN’DAN ŞOK AÇIKLAMA… “İSLAM GÜNCELLENMELİ”

ERDOĞAN’DAN ŞOK AÇIKLAMA… “İSLAM GÜNCELLENMELİ”

9 Mart 2018 / Cuma 03:34
İslam dini...

Erdoğan: “İslam güncellenmeli”

Erdoğan: “Bunlar İslam’ın Güncellenmesi Gerektiğini bilmeyecek kadar aciz”

Kendisini din adamı olarak tanımlayarak kadınlarla ilgili fetvalar verenleri eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İslam’ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar aciz bunlar” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Dünya Kadınlar Günü Programı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

‘İSLAM’IN GÜNCELLENMESİ GEREKTİĞİNİ BİLMİYORLAR”

“Son günlerde bakıyorsunuz din adamı olarak ortaya çıkıp da ne yazık ki kadınla ilgili çok farklı açıklamalarda bulunup, dinimizde kesinlikle yeri olmayan bazı kendine göre içtihatta bulunan kişiler çıkıyor ortaya. Anlamak mümkün değil. Yani bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada, farklı bir asırda, zamanda yaşıyorlar. Çünkü İslam’ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar.”

“HOCAEFENDİLER BİZİ TEFE KOYACAK”

“Varoluş gayesi sadece istismar olan, milletin, dinimizin değerleriyle hesaplaşmaktan başka hedefi olmayan marjinalleri asla dikkate almayız. Beni birçok hocaefendi tefe koyacak o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın.”

“KURAN’A TERS DEĞİLSE, MESELE BİTMİŞTİR”

“Reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı ile söylenen sözleri asla kabul edemeyiz. Tartışmayı dinimizin kavramları ile yürütmek kadınlara değil, inancımıza da, dinimize de aykırıdır. Bizim mukaddes kitabımız Kuran’dır. Kuran’a ters değilse mesele bitmiştir.”

Kaynak: Sputnik News

Etiketler: , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER