Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 0 izlenme )

ESAD'DAN FLAŞ HAMLE!..

Hafta sonu Doğu Guta'daki Duma'da yaşanan kimyasal saldırının ardından İsrail'in hava saldırısına uğrayan Suriye'de Esad yönetimi flaş bir karar aldı. Suriye lideri Esad, en az 70 kişinin hayatını kaybettiği kimyasal saldırı ile ilgili Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü'nü çağırdı.

OLAYLAR HIZLI GELİŞİYOR

Kimyasal saldırının ardından başta Türkiye, ABD ve AB ülkeleri olmak üzere birçok ülkenin tepki gösterdiği olayın hemen ardından önceki gece iki İsrail F15 savaş uçağı Suriye’nin askeri üssünü vurmuştu. 

Suriye hükümeti, Doğu Guta’daki Duma kentinde yaşandığı iddia edilen kimyasal saldırının ardından açıklamalarda bulundu. Devlet ajansı SANA, Suriye Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamalarına yer verdi.

“GELİN ARAŞTIRIN”


Haberde, Esad rejiminin Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’nü (OPCW) çağırdığı açıklandı. Yapılan açıklamada, “Bazı batı ülkelerinin saldırılarını meşru kılmak için ortaya attığı iddiaların akıbetini kanıtlamak için OPCW ile iş birliğine hazırız” ifadesi kullanıldı.


"HEYET GELİYOR"

Kimyasal Silahların Yasaklanması örgütünün Suriye'nin Duma bölgesine ekip göndereceği bildirildi. Şam hükümeti, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü'ne Duma'da kimyasal silah kullanıldığı yönündeki iddiaları incelemesi için davet göndermişti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ